Klassementen Vuelta à España | Tadej Pogacar behoudt rode leiderstrui na hectisch slot tweede etappe

Redactie Sportnieuws.nl • 23 augustus 2026 om 18:11 / Update: 40 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Klassementen Vuelta à España | Tadej Pogacar behoudt rode leiderstrui na hectisch slot tweede etappe
i

Tadej Pogacar heeft de openingstijdrit in Monaco op zijn naam geschreven. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 23 augustus 2026 om 18:11 / Update: 40 minuten geleden

De Vuelta à España is onderweg, en hoe. Tadej Pogacar greep in de eerste etappe meteen de macht in het algemeen klassement, maar werd zondag tijdens de tweede etappe wel weer meteen uitgedaagd. Niet alleen door nummer twee Ethan Hayter, maar ook door Wout van Aert. Check hier de tussenstand in de klassementen na de tweede etappe van de Ronde van Spanje.

De Vuelta begon op zaterdag 22 augustus met een individuele tijdrit van 9,4 kilometer door de straten van Monaco. Pogacar bleef daarin Ethan Hayter nipt voor en trok als eerste de rode trui aan. Grote favoriet Wout van Aert kwam in die openingsrit niet aan de tijd van de Sloveen. In de tweede etappe daagde hij Pogacar uit, maar kwam hij net tekort om de Sloveen te pakken en het rood over te nemen. Tot en met zondag 13 september vecht het peloton om de rode leiderstrui.

Check de onderstaande widget voor de stand van zaken in de Vuelta

Nederlander grijpt bergtrui

Omdat er in de openingsrit nog geen bergpunten verzameld konden worden, was er in de tweede etappe ruimte voor de iconische blauwe bergtrui van de Vuelta. De Nederlander Koen Bouwman, een van de negen landgenoten in de Ronde van Spanje, greep tijdens de twee gecategoriseerde beklimmingen de macht bergop. Hij is de eerste leider in de bergtrui. De jonge Joshua Tarling is de leider in de jongerentrui en dat is prachtig, want hij verloor vorige week zijn 19-jarige broertje Fin en wilde per se starten nu.

Negen Nederlanders in Vuelta

In totaal doen er negen Nederlanders mee aan de Vuelta. De bekendste naam is die van Steven Kruiswijk van Visma | Lease a Bike. Hij is inmiddels 39 jaar en rijdt zijn allerlaatste koers.

Team Picnic PostNL is die andere wielerploeg van Nederlandse makelij. Daar zijn liefst drie landgenoten meegenomen: Timo Roosen, Timo de Jong en Gijs Leemreize. Verder zijn er nog enkele eenlingen bij buitenlandse wielerploegen. Zo mag Mathijs Paasschens mee namens Bahrain Victorious, Roel van Sintmaartensdijk is onderdeel van Lotto-Intermarché en Koen Bouwman rijdt voor Team Jayco AlUla. Ook Darren van Bekkum (XDS Astana) en Milan Vader (Pinarello - Q36.5) doen mee.