Tadej Pogacar won Amstel Gold Race dankzij Van der Poel: 'Hij is een coole gast'

Bart van der Wijst • 21:35, 16-04-2023 / Laatste Update: 12:58, 06-08-2024
Tadej Pogacar won Amstel Gold Race dankzij Van der Poel: 'Hij is een coole gast'
Bart van der Wijst • 21:35, 16-04-2023 / Laatste Update: 12:58, 06-08-2024

Tadej Pogacar was zondagmiddag met een afstandje de beste in de Amstel Gold Race. Niet zo vreemd, aangezien de Sloveen de beste renner van het moment is. Toch kreeg Pogacar hulp van buitenaf. Mathieu van der Poel tipte Pogacar waar hij aan moest vallen.

"Hij heeft me een berichtje gestuurd om te zeggen dat ik daar moest aanvallen", verklapte Pogacar tegenover de NOS. "De Keutenberg was de zwaarste klim hier, die het beste bij mij past. Ik zal hem bedanken voor zijn tip."

Vriendschap

Pogacar en Van der Poel kunnen het goed met elkaar vinden in het peloton. "We houden allebei van aanvallend koersen. Het scheelt dat we niet hetzelfde type renner zijn, we zijn geen echte concurrenten. Dat maakt het wat makkelijker. Hij is een coole gast", aldus de Sloveen.

Na de Keutenberg was het nog 28 kilometer fietsen voor Pogacar. In een soort race tegen de klok was hij daarin sterker dan de Ier Ben Healy en de Engelsman Tom Pidcock.