Dit is waarom er vandaag (woensdag 8 juli) geen wedstrijden zijn op het WK voetbal

Redactie Sportnieuws.nl • 8 juli 2026 om 13:25
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
waarom-geen-wk-voetbal-woensdag-8-juli-vandaag
i

Een Duitse voetbalfan. © Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 8 juli 2026 om 13:25

Fans van het WK voetbal vallen deze woensdag 8 juli in een zwart gat. Voor het eerst in bijna een maand tijd is er geen wedstrijd te zien op televisie. Hoe komt dat eigenlijk? Wij leggen hieronder uit waarom.

Dit wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is groter dan ooit. 48 deelnemende landen, 104 wedstrijden in totaal. Op 11 juni begon het allemaal met de openingswedstrijd tussen gastland Mexico en Zuid-Afrika. Inmiddels zijn we aanbeland bij de kwartfinales. Nog acht landen maken kans op de wereldtitel.

Waarom er op woensdag 8 juli geen wedstrijden zijn op het WK

Het voetbalfestival ging non-stop door tot vandaag, woensdag 8 juli. Fans die woensdag hun dagelijkse dosis voetbal willen, treffen een leeg programma. Na enkele zenuwslopende duels in de achtste finales heeft de FIFA een tactische pauze ingelast. Dit is de officiële rustdag. Het geeft de overgebleven acht landen de kans om op adem te komen voordat hun sprint naar de finale in MetLife Stadium begint.

De beslissing om de wedstrijden stil te leggen is voornamelijk een kwestie van spelerswelzijn en logistiek management. In een uitgebreid format waarbij de halvefinalisten nu in totaal acht wedstrijden spelen, biedt de geplande rustdag de overgebleven teams essentiële tijd om te herstellen van de fysieke belasting van het knock-outtoernooi. Dit is met name cruciaal gezien de enorme reisafstanden tussen de gaststeden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, in combinatie met de intense zomerhitte op het continent.

Kwartfinales WK

Toch hoeven voetbalsupporters niet lang te treuren, donderdag gaat de actie alweer verder. En hoe. Er wordt meteen uitgepakt met een pikante clash in de kwartfinales tussen Frankrijk en Marokko. Een dag later is het de beurt aan Spanje en België om een plek bij de laatste vier te bemachtigen.

Op zaterdag is het een duel ter topspitsen: het Engeland van Harry Kane tegen Noorwegen met topschutter Erling Haaland. De kwartfinales worden afgesloten met de veelbesproken regerend wereldkampioen Argentinië. Lionel Messi en co treffen zondagnacht Zwitserland.

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover