Duits voetbalicoon (65) haalt snoeihard uit naar spelersvrouwen na WK-drama: 'Dit is nooit in de media verschenen'

Redactie Sportnieuws.nl • 2 juli 2026 om 07:20 / Update: 1 uur geleden
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Duits voetbalicoon (65) haalt snoeihard uit naar spelersvrouwen na WK-drama: 'Dit is nooit in de media verschenen'
i

Lothar Matthäus © Getty Images

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 2 juli 2026 om 07:20 / Update: 1 uur geleden

De pijnlijke en vooral zeer snelle uitschakeling van Duitsland op het WK voetbal houdt de gemoederen nog altijd bezig bij onze oosterburen. Ook oud-topspeler Lothar Matthäus kan er maar moeilijk mee omgaan. Het voetbalicoon haalt hard uit, maar opvallend genoeg niet alleen naar de spelers.

Duitsland heeft nog altijd geen knock-outwedstrijd gewonnen op het WK voetbal sinds de winst in de finale in 2014. Daarna lukte het de Duitsers twee keer op rij niet om door de groepsfase te komen. Dit jaar gebeurde dat wel, maar was nota bene Paraguay te sterk bij de laatste 32 na penalty's. Nu het land in rep en roer is, komt Lothar Matthäus met een opvallende reden voor de nieuwe teleurstelling.

Opvallende uithaal

De 65-jarige Matthäus, goed voor 150 interlands en wereldkampioen in 1990, spaarde de selectie niet in gesprek met Bild. Hij kwam met een bijzondere uithaal. Volgens het voetbalicoon waren het de aanwezige WAG’s (spelersvrouwen) die voor onrust zorgden binnen de spelersgroep. "Er is veel om te verwerken, zowel op als buiten het veld. Vrouwen, families, iedereen was erbij betrokken. Er is veel geschreven over ze", begint hij zijn relaas.

De oud-middenvelder van Bayern München denkt dat de focus daardoor niet volledig op voetbal lag. "Ik weet niet waarom je alle families vanaf het begin moet betrekken. Dan gaat het over reismogelijkheden, over hotelboekingen", aldus Matthäus, die stelt dat het bovendien tot irritaties heeft geleid. "Dat was allemaal een onderwerp van gesprek binnen het team. Het is nooit in de media verschenen, maar ik weet dat het besproken is."

"Een speler was boos op een andere, omdat de moeder van de ene speler wel mocht meevliegen, terwijl de vrouw en kinderen van een andere speler dan niet mochten", geeft Matthäus als voorbeeld. "Zij moest dan maar een commerciële vlucht nemen." Onder meer Sophia Havertz, de vrouw van Arsenal-speler Kai Havertz, reisde af naar Noord-Amerika. Ook Manuel Neuer en Oliver Baumann brachten veel tijd door met hun partners.

'Veel onrust'

Matthäus denkt dat Duitsland daardoor te veel met randzaken bezig was. "Uiteindelijk was er veel onrust, wat niet te merken was. Maar ondanks dat alles lag de focus gewoon niet op het WK. Het was altijd een vrije familiedag en dan nog een vrije familiedag", zo stelt hij. "Ze waren nog geen twee weken in Amerika en hun families waren er alweer. Ze hadden beter pas voor de kwartfinales kunnen komen als het team iets bereikt had."

Tot slot richt hij zijn kritiek op bondscoach Nagelsmann, die voorlopig van plan is om aan te blijven bij Die Mannschaft. Hij kreeg een sneer vanwege de aanwezigheid van zijn vriendin Lena Wurzenberger, zelfs op momenten dat spelersvrouwen niet mochten komen. "Ze moet gewoon niet te vaak op foto’s verschijnen. Dat is naar mijn mening niet ideaal. Die regel zou ook voor de coach moeten gelden."

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover