De teleurstellende resultaten van Zuid-Korea op het WK voetbal hebben voor grote paniek gezorgd in het land. De nationale ploeg eindigde in een op papier relatief makkelijke groep als derde en vloog al uit het WK. Hoewel de bondscoach zijn conclusies al trok en opstapte, moet Hong Myung-bo het flink ontgelden. De politie neemt geen enkel risico en treedt met groot machtsvertoon op.
De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
Grote onvrede
Hong Myung-bo trad na de uitschakeling al af als bondscoach. Zuid-Korea won op dit WK de eerste wedstrijd van Tsjechië, maar verloor daarna van Mexico en Zuid-Afrika. De drie punten bleken uiteindelijk onvoldoende om een ticket voor de volgende ronde te bemachtigen. De onvrede over de uitschakeling was groot. Zelfs de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung haalde uit naar Hong Myung-bo. Hij verklaarde onder meer dat het missen van de knock-outfase een "absurde zaak" was en eiste maatregelen.
Het laatste nieuws over het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Check hier het speelschema, met programma, uitslagen en standen.
Hier vind je alles over Oranje, van nieuws, opmerkelijke verhalen tot statistieken.
Bekijk en beluister onze dagelijkse WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
)