De Verenigde Staten en België vechten om een plek in de kwartfinale, maar het duel is nu al zeer omstreden. Dat heeft alles te maken met een veelbesproken besluit van de FIFA waar Donald Trump een flinke rol in lijkt te spelen.
België won in de tweede ronde na een knappe comeback van Senegal en de Verenigde Staten versloegen Bosnië en Herzegovina. Over de zeges ging het de afgelopen dagen nauwelijks, want in aanloop naar het duel gebeurde er iets opmerkelijks.
Opmerkelijk besluit na belletje Donald Trump
USA-aanvaller Folarin Balogun kreeg in het met 2-0 gewonnen duel rood na inmening van de VAR. Hij zou dus geschorst zijn voor het duel met België, maar toen gebeurde er iets frappants. Uit het niets besloot de tuchtcommissie van de FIFA om de rode kaart op te schorten. Niet lang daarna bleek dat de Amerikaanse president Donald Trump en FIFA-voorzitter Gianni Infantino intensief contact hadden en Trump opperde om de rode prent te herzien.
Balogun kan dus gewoon spelen tegen België, tot woede van zo'n beetje de hele voetbalwereld. De UEFA, Infantino's voorganger Sepp Blatter, verschillende bonden, journalisten, voormalig topspelers en bondscoaches op dit WK spraken zich al uit. Trump en Infantino lijken niet al te veel van de ophef te begrijpen.
Hoe dan ook: de Verenigde Staten en België treffen elkaar voor een plek bij de laatste acht. De winnaar neemt het op tegen of Spanje, dat met 0-1 won van Portugal.
Check hier het speelschema, met programma en uitslagen.
Bekijk en beluister onze WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
)