België heeft een lange neus gemaakt naar Amerika, Gianni Infantino en Donald Trump. Er werd met 4-1 gewonnen door de Belgen in een duel dat onder hoogspanning stond. Dat had alles te maken met de opmerkelijke keuzes van de FIFA voorafgaand aan de wedstrijd. België is door naar de kwartfinale en treft daar Spanje.
De hele voetbalwereld was klaar voor deze wedstrijd. Wie de tegenstander van Spanje in de kwartfinales zou worden, was voor aanvang van dit duel van ondergeschikt belang. De rel die dit duel had veroorzaakt was het onderwerp van gesprek.
Commotie
Spits Folarin Balogun kreeg in het met 2-0 gewonnen duel rood na bemoeienis van de VAR. Hij zou eigenlijk geschorst zijn voor het duel met België, maar toen gebeurde er iets vreemds. Uit het niets besloot de tuchtcommissie van de FIFA de rode kaart op te schorten. Niet lang daarna bleek dat de Amerikaanse president Donald Trump en FIFA-voorzitter Gianni Infantino intensief contact hadden en Trump opperde om de rode prent te herzien.
Hij mocht dus gewoon meespelen in de wedstrijd tegen België. Daar leken de Belgen op het eerste gezicht geen last van te hebben. Ze waren heer en meester in de eerste helft en kwamen dan ook al vroeg op voorsprong. België was vanaf moment een al heer en meester. Misschien omdat ze zo getergd waren na de onstuimige aanloop naar het duel. Na negen minuten was het al raak. Na slecht verdedigen van de VS kon België overnemen. Een lage voorzet richting Charles De Ketelaere werd simpel afgerond door de aanvaller van Atalanta.
Na de eerste waterbreak kwam Amerika op gelijke hoogte, na een slecht eerste deel van de wedstrijd. Een vrije trap van Malik Tillman werd van richting veranderd en vloog zo de goal van België in. Lang hadden de Amerikanen er geen profijt van. Twee minuten later scoorde De Ketelaere de tweede van de wedstrijd.
Domme fout doelman VS
In de tweede helft bleef België de bovenliggende partij. Dankzij een oliedomme fout van doelman Freese. Hij komt uit om het De Ketelaere moeilijk te maken, maar verwerkt de bal vervolgens dramatisch. De bal kwam voor de voeten van Hans Vanaken die vanaf 35 meter gemakkelijk in het lege doel kon trappen. Het bleek de doodsteek voor de Verenigde Staten die deze klap niet meer te boven kwamen. In de absolute slotminuut scoorde Romelu Lukaku nog de 4-1.
Zo heeft het meespelen van Balogun maar weinig invloed gehad op het spel, maar het blijft een vreemde zaak. Het avontuur van Amerika hier op in eigen land. België gaat door naar de kwartfinales en treft daar Spanje.
Check hier het speelschema, met programma en uitslagen.
Bekijk en beluister onze WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
)