De weergoden zijn de tienduizenden supporters van het Nederlands elftal toch nog goed gezind. Ondanks de slechte weersvoorspellingen en de angst voor noodweer is in Kansas City in de Amerikaanse ochtend feestelijk begonnen. Sterker nog: de oranjegeklede fans lijken het tot aan de wedstrijd droog te houden.
Supporters van het Nederlands elftal vieren in aanloop naar de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Tunesië feest in Kansas City. Vanaf 09.30 uur plaatselijke tijd (16.30 uur in Nederland) vermaken artiesten Yuki, FeestDJRuud, Yves Berendse en JEA de Oranjemenigte. De weersomstandigheden zijn goed. De zon schijnt en het is warm. Later op de dag voorspellen meteorologen noodweer, met mogelijke gevolgen voor de ontmoeting tussen Nederland en Tunesië. De aftrap is om 18.00 uur plaatselijke tijd.
"Het is hier nu al erg druk", meldt een woordvoerder van voetbalbond ter plekke. Er komen naar verwachting 25.000 mensen op het Oranjefeest af. Om 11.15 uur begint de inmiddels traditionele fanwalk, aangevoerd door de Oranjebus. De route gaat over 2,5 kilometer door het centrum van Kansas City.
Veel Amerikanen in het oranje
Naast Nederlandse supporters sluiten ook veel Amerikanen in Oranjekleding bij het feest aan. Dat was ook al het geval bij de twee voorgaande groepswedstrijden, tegen Japan in Dallas en tegen Zweden in Houston. Toen waren er beide keren ruim 15.000 mensen aanwezig. De fanwalk is erg populair bij de lokale bevolking. Ook dansen en springen ze graag mee van links naar rechts, op het ritme van het bekende liedje van Snollebollekes.
Op televisie wordt al de hele ochtend live verslag gedaan vanaf het Power & Light District, waar het Oranjefeest is. Voorlopig blijft het droog, naar verwachting tot het einde van de fanwalk. Extra voorzorgsmaatregelen voor de supporters worden daarom niet genomen.
Slecht weer
Bij de vorige groepswedstrijd tegen Zweden was er zaterdag ook sprake van slecht weer. Dat had toen geen invloed op de wedstrijd, omdat het dak van het stadion in Houston dicht was. Ook het stadion waar Oranje in Dallas tegen Japan speelde, heeft een dak. Het Arrowhead Stadium in Kansas City, met een capaciteit van 73.000 plaatsen, heeft geen dak en is zelfs helemaal open. Alleen een klein deel van de lange tribunezijde is overdekt. Verder zit iedereen in de open lucht.
Het laatste nieuws over het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Check hier het speelschema, met programma, uitslagen en standen.
Hier vind je alles over Oranje, van nieuws, opmerkelijke verhalen tot statistieken.
Bekijk en beluister onze dagelijkse WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
)