Lieke Klaver begint meer en meer het gezicht van de Nederlandse atletiek te worden. Daar zorgen haar prestaties op de baan en haar bezigheden buiten de baan voor. Toch is de 'sterrenstatus' niets voor Klaver.
Dat zegt ze in een interview met Women's Health. Daarin praat ze onder meer over haar prestaties, concurrentie met Femke Bol en de druk die ze ervaart. "Ik krijg vaak de vraag of ik het stom vind dat Femke er is. Dan zeg ik altijd: nee, ik moet gewoon harder lopen. Ik ben verantwoordelijk voor wat ik doe", aldus Klaver.
15 april 2025, 22:24
Lieke Klaver is niet alleen een erkend hardloopster, maar draagt ook de titel 'Mooiste Sportvrouw van Nederland'. Niet gek dat ze zo nu en dan op de cover van een tijdschrift verschijnt. Dat is ook nu het geval, en daar is Klaver maar wat trots op.
"Wat ik wel vervelend vond, was een nieuwskop waarin stond dat ik klaar zou zijn voor een ‘sterrenstatus’. Alsof ik meedoe aan een realityshow. Ik ben gewoon aan het hardlopen", verzekert ze.
BN'er
Na haar prestaties op de Olympische Spelens in 2021 en 2024 en haar titel als 'Mooiste Sportvrouw van Nederland' afgelopen jaar is ze steeds bekender geworden in Nederland. Iets waar ze zelf mee worstelt. "Ja, dat vind ik wel lastig", erkent Klaver, die naar eigen zeggen 'nog erg moet wennen' aan haar status als bekende Nederlander.
Klaver vindt het moeilijk om in het middelpunt te staan, want volgens haar is er meer in het leven dan haar sport. Ze moedigt mensen die een praatje met haar willen of komen maken dan ook aan: "We kunnen het ook gewoon over andere dingen hebben."
Leef gelukkiger
Een van die dingen is haar routine na zware trainingsweken. Klaver zegt regelmatig te genieten van een stukje chocola. "Er moet balans tussen ontspanning en inspanning zijn, weet ik nu. Als je goed in je vel zit, ben je leuker tegen andere mensen en doen andere mensen ook leuker tegen jou. Dan heb je gewoon meer lol", weet ze.
15 april 2025, 07:15
Topatlete Lieke Klaver wist eigenlijk meteen na haar mislukte 400 meter op de Olympische Spelen in Parijs afgelopen zomer 'dat er nog wel meer mooie dingen zouden gaan komen'. Toch had ze ook wel echt last van een gebroken hart, zo geeft ze ruiterlijk toe.
Lol beleeft ze ook aan haar prestaties op de baan. Zo werd ze in maart Europees kampioene op de 400 meter indoor. Dat gebeurde voor de ogen van haar ouders, haar vriend Terrence Agard en duizenden andere uitzinnige Nederlanders. Als kers op de taart won Klaver ook nog eens goud op de 4x400 meter estafette met het vrouwenteam.