De Nederlandse kogelstootster Jessica Schilder heeft voor het eerst in haar carrière een Diamond League-wedstrijd gewonnen. Nog belangrijker: dat deed ze met een Nederlands record.
De 26-jarige Schilder stootte naar een afstand van 20,47 meter en verbeterde daarmee haar eigen record uit 2024 met 14 centimeter. Tijdens de herstart van het buitenseizoen in Xiamen pakte Schilder in haar eerste worp al het record.
21 maart 2025, 17:25
Jessica Schilder heeft een aantal prachtige weken achter de rug. Eerst stootte ze naar Europees goud op de EK indoor in eigen land, dit weekeinde volgde een zilveren medaille op de WK in China. Dat allemaal dankzij het overwinnen van haar grootste angst.
Europees kampioen
Vorige maand wierp ze ook al een Nederlands record op de EK indoor in Apeldoorn. In eigen land werd ze Europees kampioen indoor met een stoot van 20,69 meter. In China gooide ze verder dan de Amerikaanse tweevoudig wereldkampioene Chase Jackson én de olympisch kampioene van Tokio Gong Lijiao.
25 april 2025, 12:45
Topatlete Sifan Hassan verschijnt zondag aan de start van de marathon van Londen. De Nederlandse zorgde daar in 2023 voor een 'wonder'. In Engeland blikken ze daarop terug en heten ze Hassan van harte welkom.
Unieke prestatie Menno Vloon
Een kleine groep Nederlanders reisde af naar China voor de herstart van het Diamond League-seizoen. Discuswerpster Jorinde van Klinken viel net buiten het podium, zij gooide de vierde afstand met een worp van 64,79 meter. De Amerikaanse Valarie Allman pakte de titel.
De Diamond League in China zorgde ook voor een persoonlijke prestatie van polsstokhoogspringer Menno Vloon. De 30-jarige Nederlander pakte voor het eerst in zijn carrière een podiumplek in de Diamond League door als derde te eindigen met 5,82 meter. Wereldster Armand Duplantis, die afgelopen week nog tot sportman van het jaar gekroond werd, pakte (natuurlijk) de titel.
27 april 2025, 08:00
Marathonliefhebbers komen zondag 27 april aan hun trekken. Dan staat een van de populairste marathons ter wereld programma. Tijdens de London Marathon doen waarschijnlijk een recordaantal deelnemers mee, waaronder de Nederlandse toppers Sifan Hassan en Abdi Nageeye. In dit artikel lees je alles wat je over de beroemde wedstrijd moet weten.
Sifan Hassan
De Diamond League is niet verplicht voor atleten en het is daarom gebruikelijk dat Europese atleten niet altijd de verre reizen richting Azië of Amerika maken. Topatleten als Femke Bol, Lieke Klaver en Nadine Visser zijn dan ook niet aanwezig in China.
Sifan Hassan is ook niet in China, maar met een goede reden. De olympisch kampioene op de marathon rent zondag de prestigieuze marathon van Londen. Naast Hassan doet ook de Nederlandse Abdi Nageeye mee aan de marathon bij de elitelopers. De tweevoudig winnaar van de marathon van Rotterdam won in november ook nog de marathon van New York.