Voor beachvolleyballer Steven van de Velde waren het een aantal hectische weken. Tijdens de Olympische Spelen werd hij meerdere malen uitgejoeld door een eerdere veroordeling. Johan Derksen verbaasde zich daarover en springt in de bres voor Van de Velde.
"Ik vond het schandelijk hoe die beachvolleyballer door het publiek is behandeld", vertelt Derksen in de uitzending van Vandaag Inside. Van de Velde werd in 2016 in Engeland veroordeeld voor seks met een 12-jarig meisje toen hij zelf 19 jaar oud was. "Hij heeft een foutje gemaakt, een jeugdzonde. Daar is hij voor gestraft en heeft hij voor in de gevangenis gezeten."
Derksen wees naar de media als een van de schuldigen voor de ophef: "Die jongen is tien jaar verder, heeft een gezin en is topsporter. De media hebben dat gedoe weer helemaal opgeklopt en het publiek in Frankrijk heeft daar schaamteloos op gereageerd."
EK in eigen land
Van de Velde pakte met koppelgenoot Matthew Immers afgelopen weekend brons bij het EK in Nederland en werd daar door het publiek gesteund. Tot tevredenheid van Derksen: "Ik was blij dat het publiek zich daar wel correct heeft gedragen. Ik vind niet dat je die jongen lastig moet vallen met iets dat tien jaar geleden gebeurd is."
Ophef om deelname in Parijs
Van de Velde is al jaren actief in de top van het beachvolleybal, maar in aanloop naar de Spelen kwam er discussie over zijn deelname. In Engeland heerste er veel verbazing over het feit dat hij door Nederland ondanks zijn vergrijp gewoon mee mocht doen in Parijs. Van de Velde werd daardoor een van de meest besproken personen van de Spelen en dus werd er besloten dat hij tijdens het toernooi niet met de media zou spreken. Het publiek joelde hem vervolgens uit. De volleybalbond beweerde dat de Britse pers daar achter zat.
De beachvolleyballer deed in aanloop naar het EK van afgelopen week zijn verhaal over hoe hij de afgelopen weken had beleefd. Hij barstte daarbij in tranen uit en dat zorgde weer voor kritische koppen in de Britse media. Het publiek in Nederland was echter een stuk aardiger voor hem en steunde hem tijdens het EK.
)