Levensgenieter Ronald Koeman verbaasd door vriend Pep Guardiola: 'Je hebt afleiding met gezin en kinderen nodig'

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 12:00, 02-04-2026
Levensgenieter Ronald Koeman verbaasd door vriend Pep Guardiola: 'Je hebt afleiding met gezin en kinderen nodig'
i

Ronald Koeman met een grote grijns tijdens een gesprek met Pep Guardiola. ©Getty Images.

Aron Kattenpoel Oude Heerink • 12:00, 02-04-2026

Bondscoach Ronald Koeman heeft in een openhartig gesprek gereageerd op de privésituatie van Manchester City-manager Pep Guardiola. In een één-op-één met zaakwaarnemer Rob Jansen komt onder meer de intensiteit van het trainersvak aan bod en de vraag of de obsessie met voetbal soms ten koste kan gaan van het privéleven. "Je hebt afleiding met je gezin en kinderen nodig", vertelt Koeman.

"Jouw vriend Pep Guardiola is op een gegeven moment in een scheidingssituatie beland. Zou dat komen omdat types als hij heel obsessieve trainers zijn, die zo met hun vak bezig zijn dat een vrouw op een gegeven moment zegt: ik heb twintig signalen gegeven, ik ben er wel even klaar mee. Zou dat ermee te maken kunnen hebben?", vraagt Rob Jansen in 1-op-1 aan de bondscoach. "Dat zou kunnen", antwoordt Koeman.

Belang van afleiding

Koeman legt vervolgens uit dat het volgens hem belangrijk is dat trainers, zeker wanneer ze in het buitenland werken, een goede balans houden tussen hun werk en hun gezin. De voormalig trainer van onder meer FC Barcelona, Southampton en Everton weet uit eigen ervaring hoe zwaar het kan zijn om lange periodes weg te zijn van familie. "Ik denk toch dat er momenten moeten zijn dat je gezin, je vrouw, je kinderen, je kleinkinderen regelmatig ziet."

Tijdens zijn periode in Engeland probeerde Koeman dat zelf anders in te vullen. "Bartina kwam dan een week op bezoek als wij een thuiswedstrijd speelden. En daarna ging ze weer een week naar Nederland, dat vind ik tóch anders. Helemaal alleen in het buitenland zitten is niet goed", denkt Koeman. "Je hebt afleiding met je gezin en kinderen nodig."

Aanpak Guardiola

Volgens Koeman is zijn eigen aanpak een verschil van dag en nacht met die van Guardiola. Waar de Nederlander probeert af en toe afstand te nemen van het spel, ziet hij bij de Spaanse toptrainer een bijna allesoverheersende focus op voetbal. "Ik verbaas me ook wel over Pep, maar ik bewonder hem ook. Dat heb ik zelf ooit meegemaakt in de thuiswedstrijd van Manchester City tegen Brentford, die hij gelukkig won."

Na dat duel kreeg Koeman volgens eigen zeggen een goed inkijkje in hoe de Spanjaard denkt en werkt. "Toen dronken we een glas wijn in zijn kantoor, maar hij was gelijk alweer bezig met de wedstrijd van drie dagen later tegen Bournemouth. Hij zei: ik ga denk ik de linksback ook als middenvelder laten spelen, want ze spelen één op één. Toen zei ik ook tegen hem: Pep, geniet nou eens van je lekkere glas rode wijn. Als die verdediger niet was uitgegleden, wordt het misschien wel 0-0. Die wedstrijd komt morgen wel weer", vertelt Koeman.

'Pep geniet niet meer van succes'

Volgens Koeman laat dat moment goed zien hoe Guardiola met zijn werk omgaat. De succescoach van Manchester City blijft constant bezig met verbeteren en analyseren, zelfs na het aaneenrijgen van landstitels. "Pep geniet niet meer van succes", beweert Koeman. "Het is misschien ook wel logisch met al zijn succes, kampioenschappen en de manier waarop hij zijn ploegen heeft laten voetballen…"

Dit seizoen ging het een tijdje minder met The Citizens en dat doet veel met Guardiola. "Hij lijdt ook echt als minder gaat. Hij denkt ineens dat hij een héél slechte trainer is", vervolgt Koeman, die zich daar zichtbaar over verbaast. "Het is zo’n beetje de meest succesvolle coach. Hoe kan het dat je, nadat je vijf keer op rij de Premier League hebt gewonnen, in een seizoen waarin het even minder loopt ineens een slechte trainer bent? Kom op, zeg."