Ryan Searle en Dirk van Duijvenbode wierpen zich naar de finale van Players Championship 12 in Barnsley. In die eindstrijd won de Nederlander met 8-7.
Searle begon de finale sterker. De Engelsman kwam onder meer met een 12- en 11-darter op de proppen. Hij liep uit naar 2-4. Maar Dirk had dat ook in petto, want met een 11-darter klauwde hij zich terug naar 3-4 en een breakje later (met een 14-darter) was het 4-4.
Daarna kwam de Westlander voor het eerst in de finale op voorsprong. Netjes in 5 beurten pakte hij z'n eigen leg: 5-4. Gelijk erna deelde hij een klap uit: in een 12-darter kwam Aubergenius op 6-4.
Searle geeft niet op
Die break leek Searle ook echt te breken, want in de 11e leg waren zijn scores mager. Soepeltjes werd het 7-4. De finish was in zicht, maar dat is vaak wanneer dingen niet meer vanzelf gaan. Searle trok zijn eigen leg binnen (7-5), brak terug door 119 uit te gooien en snelde in 13 darts naar 7-7. Oeps!
Slotleg
Hoe reageerde Van Duijvenbode daarop? Nou gewoon, door te doen wat Dirk graag doet: de treble 20 aanvallen. Of anders wel de T19.
Hij wierp 100, 57, 140, 134 en zette het weg met 38, zodat 32 resteerde. Bij de 1e machtdart was het raak.
PC12
Heavy Metal en Aubergenius waren zaterdag ook echt de uitblinkers. Ze wurmden zich zeker niet met gelukjes en middelmatige potjes naar de eindstrijd.
Zo had Van Duijvenbode in zijn 1e potje van de dag, tegen Danny Baggish, een gemiddelde van 109,8. En Searle kwam tot 106,6 in de kwartfinale tegen Jose Justicia. Dat waren niet hun enige gemiddeldes van boven de 100.
Tegen Florian Hempel in de 8e finale was Aubergenius' gemiddelde bijvoorbeeld 104,7 en tegen Peter Hudson in de 2e ronde 104,0. Searle had een gemiddelde van 106,3 tegen Luke Humphries in de 8e finale.
)