James Wade is nog maar 38 jaar, relatief jong voor een darter, en heeft al een behoorlijk indrukwekkend cv. Maar daar is de Engelsman niet zo blij mee, want wat hij vooral wil bereiken is dat JIJ weet dat hij een behoorlijk indrukwekkend cv heeft.
"Ik heb veel majors gewonnen en daarnaast ook nog veel finales verloren tegen de beste speler aller tijden, Phil Taylor", zegt The Machine.
Jonge dartsfans
"Ik denk dat de jonge dartsfans of de mensen die nog maar pas naar darts kijken mij niet goed kennen, omdat ik niet gepromoot word zoals spelers die ver onder me staan. Dat frustreert me."
"Ik loop al zo lang mee, heb zoveel spelers verslagen in zware wedstrijden en het publiek was vaak tegen me. Ik vind het nog steeds een hele verrassing als mensen geschokt zijn als ik iets win."
Speciaal voor Wade presenteren we hier wat hoogtepunten uit zijn carrière:
World Matchplay 2007
World Grand Prix 2007, 2010
UK Open 2008, 2011, 2021
EK 2018
Premier League 2009
Masters 2014
World Series Finals 2018
En 4 keer halve finale WK: 2009, 2012, 2013, 2022