DELEN

🏆 | Michael Smith wint Players Championship 13 na zinderende finale en gaat in topvorm naar de World Cup

Noah Hoogenboezem • 21:40, 12-06-2023 / Laatste Update: 12:41, 06-08-2024
Noah Hoogenboezem • 21:40, 12-06-2023 / Laatste Update: 12:41, 06-08-2024

Wereldkampioen Michael Smith lijkt op tijd zijn vorm weer gevonden te hebben. Een paar dagen voordat hij samen met Rob Cross namens Engeland de World Cup of Darts gaat spelen, won hij zijn 1e Players Championship-toernooi van dit jaar na een geweldige finale tegen Gary Anderson.

Het leek er niet op dat Smith de finale ging winnen, want Anderson pakte al snel een 5-1-voorsprong. Smith knokte zich terug in de partij en wist de Schot in de beslissende 15e leg te breken met een 116-finish.

Geen Nederlanders in de kwartfinales

De beste Nederlanders van de maandag waren Raymond van Barneveld en Niels Zonneveld. Ze haalden allebei de laatste 16. 'Barney' verloor met 6-1 van Anderson en Zonneveld werd met 6-3 verslagen door Damon Heta.

Van Barneveld dicht bij de Matchplay

Met zijn plek bij de laatste 16 deed Van Barneveld wel goede zaken in de kwalificatiestrijd voor de World Matchplay. Voor die major is de top 16 van de wereld direct geplaatst. Ook plaatsen de beste 16 spelers van het afgelopen jaar op de vloertoernooien zich. Van Barneveld stijgt op die ranglijst van plek 14 naar 13.