Players Championship Finals, laatste major voor WK darts: programma van de 12 Nederlanders en het prijzengeld
i

Raymond van Barneveld komt de wereldkampioen wellicht al snel tegen © Getty Images

Players Championship Finals, laatste major voor WK darts: programma van de 12 Nederlanders en het prijzengeld

06:15, 22-11-2024 / Laatste Update: 06:31, 22-11-2024

De Grand Slam of Darts ging afgelopen week naar Luke Littler, dus kan de blik al meteen op de laatste major voor het WK darts begint. De Players Championship Finals bepalen van 22 tot en met 24 november de definitieve plekken op de wereldranglijst van de PDC. De loting is al geweest en er doen veel Nederlanders mee. Lees hieronder alles wat je moet weten van het darttoernooi in Minehead.

Vooral Raymond van Barneveld heeft het niet getroffen met de loting. In de eerste ronde treft hij landgenoot Chris Landman, maar vervolgens staat waarschijnlijk de wereldkampioen op hem te wachten. Luke Humphries moet daarvoor wel eerst winnen van de Duitser Gabriel Clemens. Gian van Veen en Jermaine Wattimena, de twee Nederlandse darters die op de Grand Slam de beste indruk maakten, kennen hun tegenstander ook.

Michael van Gerwen

Michael van Gerwen eindigde dit jaar als zeventiende op de Pro Tour Order of Merit. Dat betekent dat hij het opneemt tegen de Engelsman Ian White. Vervolgens speelt Mighty Mike tegen de winnaar van Mike De Decker tegen Richard Veenstra. De Decker won niet zo lang geleden nog de Grand Prix. Hoe herstelt Van Gerwen van de klap die hij opliep door de vroege uitschakeling op de Grand Slam?

Nederlanders

Van de in totaal twaalf Nederlanders die meedoen, treft de een het beter dan de ander. Zo speelt Danny Noppert tegen James Hurrell en Dirk van Duijvenbode zal Callan Rydz als eerste tegenstander hebben. De Nederlandse talenten Wessel Nijman en Van Veen spelen tegen Kim Huybrechts en Scott Williams.

Krakers

Hoewel de Nederlanders de echte toppers in ronde één nog ontlopen, hebben anderen minder geluk. Chris Dobey was dit jaar de beste darter op de vloer, maar zal niet lang genoten hebben van zijn eerste plaats op de ranking. Hij neemt het op tegen de nummer 64 van dit jaar: tweevoudig major-winnaar Nathan Aspinall.

Ook Luke Littler heeft het geluk niet aan zijn zijde. Nadat hij eerder al Michael van Gerwen op de eerste ronde van de World Matchplay kreeg, staat nu een herhaling van ronde een van de World Grand Prix op het programma. Oud-wereldkampioen Rob Cross is zijn tegenstander. Bij de Grand Prix was de oudere van de twee Engelsmannen de sterkste.

Finale jeugd-WK

Op de finaledag van de Players Championship Finals (zondag 24 november) wordt tussen de halve finale en finale ook nog een finale van een ander toernooi gespeeld. Gian van Veen en Jurjen van der Velde spelen tegen elkaar om de jeugdwereldtitel.

Programma Players Championship Finals

Vrijdag 22 november, vanaf 13.45 uur

Gian van Veen - Scott Williams
Brendan Dolan - Martin Schindler
Ritchie Edhouse - Luke Woodhouse
James Wade - Stephen Burton
Ryan Searle - Jeffrey de Graaf
Martin Lukeman - Connor Scutt
Dave Chisnall - Joe Cullen
Andrew Gilding - Kevin Doets
William O'Connor - Niels Zonneveld
Krzysztof Ratajski - Madars Razma
Cameron Menzies - Jim Williams
Dirk van Duijvenbode - Callan Rydz
Ryan Joyce - Karel Sedlacek
Wesley Plaisier - Mensur Suljovic
Alan Soutar - Jermaine Wattimena
Wessel Nijman - Kim Huybrechts

Vrijdag 22 november, vanaf 20.00 uur

Daryl Gurney - Peter Wright
Gerwyn Price - Thibault Tricole
Chris Dobey - Nathan Aspinall
Michael van Gerwen - Ian White
Luke Littler - Rob Cross
Luke Humphries - Gabriel Clemens
Gary Anderson - Ryan Meikle
Damon Heta - Mervyn King
Jonny Clayton - Florian Hempel
Danny Noppert - James Hurrell
Raymond van Barneveld - Chris Landman
Stephen Bunting - Mario Vandenbogaerde
Mike De Decker - Richard Veenstra
Michael Smith - Dom Taylor
Josh Rock - Ricky Evans
Ross Smith - Dimitri Van den Bergh

Loting Players Championship Finals

Hieronder vind je de volledige loting:

[1] Chris Dobey - Nathan Aspinall [64]
[32] William O'Connor - Niels Zonneveld [33]
[16] Mike De Decker - Richard Veenstra [49]
[17] Michael van Gerwen - Ian White [48]

[8] Luke Littler - Rob Cross [57]
[25] Ritchie Edhouse - Luke Woodhouse [40]
[9] Danny Noppert - James Hurrell [56]
[24] James Wade - Stephen Burton [41]

[4] Ryan Searle - Jeffrey de Graaf [61]
[29] Gerwyn Price - Thibault Tricole [36]
[13] Wessel Nijman - Kim Huybrechts [52]
[20] Gian van Veen - Scott Williams [45]

[5] Dave Chisnall - Joe Cullen [60]
[28] Andrew Gilding - Kevin Doets [37]
[12] Ross Smith - Dimitri Van den Bergh [53]
[21] Wesley Plaisier - Mensur Suljovic [44]

[2] Stephen Bunting - Mario Vandenbogaerde [63]
[31] Martin Lukeman - Connor Scutt [34]
[15] Daryl Gurney - Peter Wright [50]
[18] Michael Smith - Dom Taylor [47]

[7] Josh Rock - Ricky Evans [58]
[26] Alan Soutar - Jermaine Wattimena [39]
[10] Jonny Clayton - Florian Hempel [55]
[23] Dirk van Duijvenbode - Callan Rydz [42]

[3] Damon Heta - Mervyn King [62]
[30] Krzysztof Ratajski - Madars Razma [35]
[14] Raymond van Barneveld - Chris Landman [51]
[19] Luke Humphries - Gabriel Clemens [46]

[6] Gary Anderson - Ryan Meikle [59]
[27] Brendan Dolan - Martin Schindler [38]
[11] Cameron Menzies - Jim Williams [54]
[22] Ryan Joyce - Karel Sedlacek [43]

Prijzengeld Players Championship Finals

Dit is het prijzengeld voor de Players Championship Finals:

Ronde

Prijzengeld

Winnaar

120.000 pond (143.000 euro)

Verliezend finalist

60.000 pond (71.700 euro)

Halve finalisten

30.000 pond (35.000 euro)

Kwartfinalisten

20.000 pond (24.000 euro)

Derde ronde (laatste 16)

10.000 pond (12.000 euro)

Tweede ronde

6.500 pond (7.700 euo)

Eerste ronde

3.000 pond (3.500 euro)

Darts Draait Door

In de nieuwe aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast Darts Draait Door is Gian van Veen te gast bij presentator Damian Vlottes en profdarter Vincent van der Voort. Samen bespreken ze zijn fantastische vorm op de Grand Slam of Darts, kijken ze vooruit naar de laatste twee majors en worden alle ins en outs van de dartswereld besproken. De zesde aflevering staat nu online en is te beluisteren via allerlei kanalen, zoals SpotifyYoutube en Apple Podcasts.