Raymond van Barneveld neemt het maandagavond op tegen Lourence Ilagan op het WK darts. De 43-jarige darter uit de Filipijnen is niet de meest bekende in Ally Pally, dus stellen we hem hieronder aan je voor.
Van Barneveld neemt het maandag naar verwachting rond 22:00 uur op tegen Ilagan. De wedstrijd is te zien op RTL 7.
Ilagan deed 5 keer eerder mee aan het WK darts, waarin hij telkens zijn 1e wedstrijd verloor. Hij deed al eens mee in 2009 en 2013, ook de afgelopen 3 jaar was hij van de partij. In 2019 verloor hij in de 1e ronde bijvoorbeeld van Vincent van der Voort, met 3-1 in sets.
Ook de 5 keer dat Ilagan meedeed aan de World Cup of Darts, vloog hij er in de 1e ronde uit. Toch mogen we The Gunner niet onderschatten, denkt darter Berry van Peer. Hij sprak in een eerder interview met Sportnieuws.nl lovende woorden over de Filipijn.
Softtipkoning
"Ilagan is – in mijn ogen – een paar jaar op rij de beste softtipper van de wereld geweest. Alleen met steeltip valt het nog een beetje tegen. Normaal gezien moet Raymond dit gewoon winnen."
Softtippen is een elektrische vorm van darten, waarin wordt gegooid met een kunststofpunt. Je ziet meteen hoeveel punten je hebt gegooid. De variant is vooral heel bekend in Azië.