Michael van Gerwen opent de World Series of Darts Finals tegen Jonny Clayton. Het toernooi in Amsterdam telt zeven Nederlanders en begint op vrijdag 13 september. Raymond van Barneveld heeft een gunstige loting.
Van 13 tot en met 15 september zit de AFAS Live in Amsterdam weer vol met dartsfans. Het eindtoernooi van het World Series-circuit wordt dan gehouden. Regerend kampioen Van Gerwen zal het toernooi opnieuw op zijn naam willen schrijven. Hij neemt het op tegen Welshman Clayton, de nummer acht van de wereld en winnaar van het toernooi in 2021.
Gunstige loting Van Barneveld
Van Barneveld zal van alle Nederlandse darters het minst te klagen hebben met de loting. Barney neemt het in eigen land op tegen de Zweed Johan Engström, de nummer 143 van de wereld. Toch zal hij zich niet moeten verslikken in de 48-jarige Zweed. Engström gooide Peter Wright in de eerste ronde van de Nordic Darts Masters naar huis.
Nederlands onderonsje
Naast Van Barneveld en Van Gerwen kwalificeerden vijf andere Nederlanders voor het thuistoernooi. Danny Noppert zal het moeten opnemen tegenover landgenoot Gian van Veen. Ook Dirk van Duijvenbode lootte een sterke tegenstander in de Noord-Ier Daryl Gurney.
Wessel Nijman lootte in eerste instantie Premier League-speler Nathan Aspinall, maar krijgt na de afmelding van de wereldtopper nu voormalig UK Open-winnaar Andrew Gilding als tegenstander. De 26-jarige Kevin Doets zal mogelijkheden zien in de wedstrijd tegen de Ier Keane Barry.
Loting World Series of Darts Finals
Luke Littler (1) | Ross Smith |
Johan Engström | Raymond van Barneveld |
Dimitri van den Bergh (8) | Chris Dobey |
Boris Krcmar | Stephen Bunting |
Luke Humphries (4) | Haupai Puha |
Gabriel Clemens | Damon Heta |
Michael van Gerwen (5) | Jonny Clayton |
Danny Noppert | Gian van Veen |
Gerwyn Price (2) | Cameron Menzies |
Daryl Gurney | Dirk van Duijvenbode |
Peter Wright (7) | Dave Chisnall |
Rhys Griffin | Jeff Smith |
Rob Cross (3) | Simon Whitlock |
Keane Barry | Kevin Doets |
Michael Smith (6) | José de Sousa |
Wessel Nijman | Andrew Gilding |
Live te zien
Viaplay is er elke dag bij om de World Series of Darts in Amsterdam uit te zenden. Op vrijdag begint de uitzending om 18:55 uur. Zaterdag zijn er twee ronden: een vanaf 12:40 uur in de middag en vervolgens een vanaf 18:55 uur. Ook op zondag zijn er twee uitzendingen: de kwartfinales vanaf 12:40 uur en de halve finale en finale wederom vanaf 18:55 uur.
Prijzengeld
In totaal keert de PDC tijdens het toernooi in de AFAS Live 400.000 pond aan prijzengeld uit. Dat is bijna 475.000 euro. Een flink bedrag dus. Dat wordt als volgt verdeeld:
Verliezen in eerste ronde: 5000 pond (5925 euro).
Verliezen in tweede ronde: 10.000 pond (11.850 euro).
Verliezen in kwartfinale: 17.500 pond (20.737 euro).
Verliezen in halve finale: 25.000 pond (29.625 euro).
Verliezen in finale: 40.000 pond (47.400 euro).
Toernooi winnen: 80.000 pond (94.800 euro).
Het geld telt niet mee voor de Order of Merit. De darters die prijzengeld krijgen zullen daardoor dus niet stijgen of dalen op de wereldranglijst.
)