Lewis Hamilton maakte zaterdagmiddag tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Rusland de nodige foutjes. De 7-voudig wereldkampioen reed zijn Mercedes in de pitstraat tegen de muur - weg voorvleugel - en spinde in een ultieme poging om nog pole te halen. Na afloop was de Brit dan ook schuldbewust.
"Dit was een ramp. Het heeft niets te maken met de afgelasting van de derde vrije training. Ik heb zelf de fouten gemaakt", sipte hij
Bluffen?
Hamilton kreeg zijn softs maar niet warm op het koude - en her en der wat natte - circuit en betaalde daarvoor zijn tol in de allerlaatste ronde. "Ik wilde het goed maken, maar verloor in de laatste ronde de achterkant", zei Hamilton, die met zijn kont in de bandenstapel belandde. Of er schade is, horen we misschien later. Hamilton zelf riep het volgende: "Ik hoop dat de auto gerepareerd kan worden. Ik ben enorm teleurgesteld in mijzelf."
Hamilton profiteert zo dus niet optimaal van de gridstraf van Max Verstappen, de Nederlander begint als laatste. Voor Hamilton starten Lando Norris, Carlos Sainz en George Russell.
De foutjes van Hamilton