De positie van Sergio Pérez bij Red Bull staat flink onder druk na zijn teleurstellende thuisrace in Mexico. Teambaas Christian Horner liet na die GP al weten dat er misschien snel wel een harde beslissing zal moeten worden genomen en zijn nieuwste opmerkingen zullen de Mexicaan ook weinig vertrouwen geven.
Waar Max Verstappen in de Red Bull de leider in de WK-stand is, staat Pérez slechts op de achtste plaats. De Mexicaan verzamelde nog maar 150 punten en heeft daarmee liefst 212 punten minder dan zijn teamgenoot. Pérez hoopte in zijn thuisrace afgelopen weekend zich toch nog een keertje te laten zien, maar dat deed hij vooral om de verkeerde redenen. Hij vloog er direct uit in de kwalificatie, lag overhoop met RB-coureur Liam Lawson en eindigde uiteindelijk als zeventiende.
Franco Colapinto
Pérez ligt al heel lang onder vuur vanwege de teleurstellende resultaten, maar ondanks zijn contractverlenging eerder dit jaar lijkt het einde bij Red Bull nu wel echt voorbij. Ook door uitspraken van Horner over Williams-coureur Franco Colapinto, die sinds hij halverwege het seizoen debuteerde heel veel indruk maakt.
De Argentijn heeft echter nog geen stoeltje voor volgend jaar en dus kwamen er ook geruchten op gang over een mogelijke overstap naar Red Bull, of anders het zusterteam RB. Horner deed tegen het Duitse autosportmedium AMuS geen moeite om dat tegen te spreken: "Colapinto is een interessante coureur, hij is verrassend veel beter dan het leek in de Formule 2. Ik zou een slechte teambaas zijn als ik niet zou hebben gevraagd of hij beschikbaar is."
GP Brazilië
Het lijkt er in ieder geval op dat Pérez komend weekend in Brazilië wel gewoon nog in de auto zal zitten. Het Formule 1-circus verplaatst zich dan naar het Zuid-Amerikaanse land voor het laatste hoofdstuk van een loodzware triple header na de vorige raceweekenden in de VS en Mexico.
In Brazilië zal teamgenoot Verstappen hopen een grote stap te zetten richting zijn vierde wereldtitel. Hij zag zijn voorsprong in de WK-stand slinken naar 47 punten, maar met nog vier races te gaan, is dat nog altijd een aardige marge. Wel wordt het een druk weekend in São Paulo, want de coureurs rijden dit weekend ook een sprintrace.