"Oooop de fiets naar Zandvoort toeee", zoals de reclame op televisie klinkt, heeft gewerkt. Volgens de organisatie van de Nederlandse Formule 1 Grand Prix is er géén één belangstellende met de auto naar het circuit gekomen.
De bereikbaarheid van 'Zandvoort' was al jaren een te hekelen punt. In zoverre zelfs dat de organisatie een heus mobiliteitsplan op had gezet om de 105.000 bezoekers op verschillende manieren aan te laten komen.
Hoe reisde men naar Zandvoort?
Volgens de organisatie kwam 42 procent van de fans met het openbaar vervoer. Liefst 37 procent pakte de fiets. Een andere 10 procent ging via een touringcar. Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix-directeur Robert van Overdijk was maar wat tevreden met de ontwikkeling.
"Ik ben blij dat het mobiliteitsplan werkt", tekende Van Overdijk op in het persbericht. "Mensen zijn in grote getale met duurzame vervoersmiddelen naar het circuit gekomen. Oranje is wat ons betreft ook groen. De focus op duurzaamheid is erg belangrijk voor ons, daar willen we graag voorloper in zijn."
Max Max Max Super Max Max Max
Van Overdijk keek dan ook nu al terug op een topweekend. "Het incident met de fakkel werd goed en snel opgelost. De sfeer zat er weer prima en ik ben persoonlijk erg enthousiast over Max Verstappen, opdat hij een nieuw topresultaat neerzet. Op naar de race!"
Lees ook: TV-gids Dutch Grand Prix: zo zie je alles op Viaplay én NOS én Ziggo Sport