De Mercedes heeft in 2022 veel last van gestuiter. Heel veel last. En dat blijkt op het hobbelige circuit in Monaco nóg een stuk erger te zijn. Lewis Hamilton spreekt van een gestoorde achtbaanrit, George Russell heeft het gevoel dat-ie soms wheelies maakt met zijn Mercedes.
Er werd de afgelopen maanden veel gesproken over porpoising, maar Mercedes-teambaas Toto Wolff benadrukt dat dat dit keer niet het geval is. Het gaat nu om een 'stijve' Mercedes, die door de afstelling extra hobbelig aanvoelt, in combinatie met het circuit.
Bochten van Monaco
De straten van Monaco staan bekend om hoge en lage plekken. Tussen het Casino (bocht 4) en Mirabeau Haute (bocht 5) ligt een stuk dat coureurs al jaren vermijden, omdat het een stuk lager ligt dan de rest van het asfalt. Iedereen rijdt daar met een boogje omheen en zijn dan alsnog sneller.
Russell: "In bocht 5 komt het rechter voorwiel in de lucht, maar de auto is zo stijf dat ook het linker voorwiel even los komt. Dus er zijn momenten dat je bijna een wheelie doet, omdat de voorwielen van de grond los zijn. Het is dus lastig."