Kom niet aan iemands poen, want dan wordt met vuur gespuugd! Max Verstappen heeft bij Red Bull een monstercontract getekend en hij wil niet dat iemand daar aan gaat tornen. Daarom wordt de Limburger een beetje bang door de gesprekken die worden gevoerd over een salarisplafond.
"Het gaat goed met de Formule 1, het wordt steeds populairder", zei Verstappen vrijdag bij een persconferentie. "Iedereen verdient meer geld, ook de teams en de Formule 1. Waarom zouden wij, de coureurs, dan moeten worden gelimiteerd? Wij brengen de show en riskeren onze levens, uiteindelijk."
Plafond
Naar verluidt zouden 6 van de 10 F1-teams hun coureurs meer betalen dan het plafond dat de FIA in gedachten heeft. Verstappen pakt zo ongeveer tussen de 40 en 50 miljoen euro per jaar. Da's een tikje boven het plafond waarover wordt gesproken. Er wordt gedacht aan zo ongeveer 20 miljoen euro per team.
Jeugd
Max denkt ook aan de raceklassen onder de F1. "Kijk naar alle juniorencategorieën. Daar zitten veel coureurs tussen met eigen sponsoren. Die hopen uiteindelijk een percentage te verdienen van de inkomsten van de coureur in een later stadium. Als je een limiet instelt, krijgen die sponsoren hun investeringen niet terug. Dus het doet de juniorenklasses ook pijn."
Sponsor
Er is een oplossing in zicht als er wel een plafond komt. Coureurs worden niet alleen door de teams betaald, maar hebben ook privésponsoren. Daar heeft de Formule 1 én weinig zicht op én weinig over te vertellen. Dus daarmee zijn sluiproutes mogelijk.
Check hier het tijdschema voor de Grand Prix van Baku!
)