Zondag om 15:00 uur, als de Grand Prix van België op Spa start, staat Max Verstappen op P1. De Red Bull-coureur heeft de 9e pole position van zijn carrière te pakken!
Zaterdag was het aardig nat in de Belgische provincie Luik. Daar heeft Max Verstappen normaal geen schrik voor en hij ging dan ook solide van start. Bij Q1 zette hij de 2e tijd neer, achter Lando Norris. De verschillen waren ernorm: nummer 20 Nikita Mazepin was in zijn Haas liefst 6,6 seconde trager dan Norris.
Q2
Norris wist ook in Q2 de ideale lijnen en rempunten te vinden. De McLaren-coureur verbeterde zijn Q1-tijd met ruim 2 seconden en was alweer de snelste. Lange tijd had Verstappen de beste tijd in handen, maar hij dook eerder de garage in dan de concurrentie en werd naar P5 verdreven.
De 2 Ferrari-coureurs, Charles Lecrec, Carlos Sainz, bleven in Q2 steken: 11e en 13e.
Q3
Norris ging bij Q3 als 1e het circuit op en aangezien het asfalt weer wat natter was geworden bleek het lastig om zijn McLaren onder controle te houden. De Brit had overstuur, spinde, raakte de muur, bleef rondtollen en had plots geen zicht meer op pole. Sebastian Vettel reed achter hem en stopte even om te kijken of alles oké was.
Daarna lag de kwalificatie zo ongeveer 1 uur stil, met nog 8:50 te gaan. Na het vervolg zette Hamilton een hele beste ronde neer, waar Verstappen bijna 1 tel op toe gaf. Maar in zijn ultieme rondje reed Verstappen toch nog naar P1. Heel verrassend zette George Russell van Williams de 2e tijd neer. Hamilton zien we vertrekken vanaf P3.