Red Bull is snel in Monaco, maar Verstappen eindigde er nog nooit op het podium

Brian Vesseur • 10:38, 18-05-2021 / Laatste Update: 18:02, 06-08-2024
Red Bull is snel in Monaco, maar Verstappen eindigde er nog nooit op het podium
Brian Vesseur • 10:38, 18-05-2021 / Laatste Update: 18:02, 06-08-2024

De Red Bull is de afgelopen seizoenen razendsnel in Monaco. In 2018 won Daniel Ricciardo in een Red Bull, een jaar later zat Max Verstappen de hele race op de staart van raceleider Lewis Hamilton. Toch pakte de Nederlander nog nooit een podiumplek in Monaco. Daar moet dit jaar verandering in komen.

In 2019 finishte Verstappen de race wel als 2e, maar door een tijdstraf van 5 seconden werd hij op papier 4e. Hij botste namelijk met Valtteri Bottas in de pitstraat. Vorig jaar werd de Grand Prix niet verreden door het coronavirus.

Kwalificatie

In gesprek met Red Bull Racing zegt Verstappen: "Het is anders dan andere circuits, het is heel smal maar ook fantastisch om in de kwalificatie een snel rondje te rijden. Je voelt het echt als je alles goed doet en je onderweg bent naar een perfect rondje, dat tovert bij mij een lach op m’n gezicht."

"Ik heb nog nooit op het podium gestaan in Monaco, dat moet anders. We moeten zorgen dat we een clean weekend hebben, dat is wel heel belangrijk. We zullen zien of we snel zijn, maar in de kwalificatie scheelt het tot nu toe steeds heel weinig. Ik hoop dat we dat ook in Monaco kunnen laten zien."