De tijden zijn veranderd in de Formule 1. Niet Mercedes, maar Ferrari is nu het te kloppen team. "Ferrari is het nieuwe topteam. Zij zetten de toon", zegt topman Helmut Marko van Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen.
"Ferrari is tot nog toe goed op elk circuit, bij elke temperatuur en op elk type band", aldus de Oostenrijker in aanloop naar de Grand Prix van Emilia Romagna op het circuit van Imola.
Leclerc de beste
Charles Leclerc is na 3 races de leider in het kampioenschap. De coureur van Ferrari won al 2 grands prix (Bahrein en Australië) en heeft in de stand 34 punten voorsprong op de nummer 2, George Russell van Mercedes. Verstappen verging het heel want minder goed. Hij viel al 2 keer uit en staat 6e met 46 punten achterstand op Leclerc.
Problemen met de wagen
De Nederlander moest in de laatste race in Melbourne zijn RB18 na 38 van de 56 ronden met technische problemen aan de kant zetten. Hij lag toen 2e. Marko vertelde eerder op de Oostenrijkse televisie dat een scheur in de brandstofleiding de oorzaak van de uitvalbeurt was. "We denken dat dit kwam door het stuiteren van de auto. Motorleverancier Honda heeft ons verzekerd dat dit probleem voor de volgende race is opgelost", aldus Marko. In de openingsrace van het seizoen in Bahrein viel Verstappen ook uit vanwege problemen met de brandstoftoevoer.
)