Eindelijk hebben de Nederlandse hockeymannen na 24 jaar weer olympisch goud. Dat feestje werd in Parijs echter nog even verstoord door Duco Telgenkamp die de Duitse keeper een tik op zijn helm gaf. Dat zorgde voor een onnodig opstootje. "Zo dom", zegt ex-tophockeyster Naomi van As.
"Sorry, dat nam de feestvreugde over", vervolgt Van As. "Je bent dan zo blij en vervolgens is iedereen daar mee bezig. Zo dom", aldus Van As. Wat was er gebeurd? De Duitse keeper Jean-Paul Danneberg had voorafgaand aan de clash gezegd dat Nederland bang voor Duitsland was. En dat motiveerde de Nederlandse spelers. Nadat Telgenkamp in de beslissende shoot-outs de winnende voor Oranje scoorde, ging het even mis.
9 augustus 2024, 06:47
In Duitsland is met verbazing gereageerd op de actie van Duco Telgenkamp na de hockeyfinale tussen de Duitsers en Nederland. In onder andere BILD wordt de Nederlander respectloos genoemd nadat hij zich provocerend uitliet tegenover de Duitse keeper Jean-Paul Danneberg. Telgenkamp erkent spijt te hebben.
Tik op helm van Duitse keeper
"Hij ging vervolgens in zijn eentje naar links juichen, terwijl Pirmin rechts stond. Dat vond ik al zoiets van, waar ga je nou heen jongen? Ga naar je keeper toe die drie van vier shoots-out heeft gestopt", zegt Hoog. Hij rende als een razende roeland weg van iedereen, keerde zich om en gaf die keeper een tikkie op zijn helm." Van As vult aan: "En hij deed zijn vinger voor zijn mond. Die keeper zat er al verslagen bij op zijn knieën op de grond. Helemaal in zijn eigen verdriet."
Het onbegrip bij Van As is duidelijk hoorbaar en ze vervolgt: "Die keeper reageerde ook niet. De scheidsrechter ging nog superlief op zijn knieën bij hem zitten. Zo van, trek het je niet aan. Best aandoenlijk. Maar hoe haal je het in je hoofd." Hoog: "Ja, waarom? Ga lekker met je team juichen. Je hebt die keeper al zo hard teruggepakt. Dat is echt niet meer nodig." Waar de keeper rustig bleef zitten, stormde enkele Duitse spelers wel op Telgenkamp af. Het opstootje zorgde voor een smetje op de avond.
8 augustus 2024, 23:41
Duco Telgenkamp hoeft zich voorlopig niet in Duitsland te vertonen na zijn gedrag in de finale van de Olympische Spelen. De Nederlandse hockeyer maakte de beslissende shoot-out, maar nam later op een andere manier de hoofdrol op zich. Dat waren de Duitse fans tijdens de huldiging niet vergeten.
Duco Telgenkamp biedt excuses aan
Van As is duidelijk: "Als iemand dat bij ons vroeger had gedaan, dan was ik ook gek geworden. Het is gewoon respectloos. De beste manier om revanche te nemen voor de uitspraak is om te winnen. Simpel." Tijdens de huldiging werd Telgenkamp vervolgens keihard uitgefloten door het aanwezige Duitse publiek. Later bood de hockeyer zelf wel zijn excuses aan. "Ik had achteraf gezien niet naar hem toe moeten gaan. Daar heb ik spijt van."
Los van het opstootje hadden Hoog en Van As vooral genoten van een heerlijk olympisch hockeyavondje. "Ik heb de kids maar even wakker gelaten. De vorige keer had ik ze uit bed geschreeuwd. Nu waren ze er gewoon bij", zegt Hoog in de Sportnieuws.nl-podcast 'Ellen & Naomi gaan door in Parijs'. "Die shoot-outs. Ik werd niet goed, die spanning. Nederland was gewoon wel net een tikkeltje beter."
8 augustus 2024, 20:35
De Nederlandse hockeyers hebben de finale tegen Duitsland op de Olympische Spelen gewonnen. Shoot-outs moesten de beslissing brengen na een zenuwslopende slotfase. Daarin was Nederland dankzij een uitmuntende keeper Pirmin Blaak de sterkste en zo won het voor het eerst sinds 2000 goud op de Spelen.
Pirmin Blaak de grote held van Oranje
Tijdens de podcast richt Hoog zich tot keeper Pirmin Blaak die met drie reddingen in de shoot-outs een absolute hoofdrol bij Oranje vervuld. "Pirmin, als je luistert: jij bent echt een held." Hoog vervolgt: Hij was insane. Zonder hem hadden ze die shoot-outs niet gewonnen." Van As was opgelucht dat het Nederland is gelukt: "Ik had er een hard hoofd in, Duitsers zijn altijd goed in shoot-outs. Ik had een slecht gevoel, maar gelukkig had ik het fout."
Beluister hier de nieuwe aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast 'Ellen & Naomi gaan door in Parijs'.
Alles over Olympische Spelen in Parijs
Check op onze speciale pagina over de Olympische Spelen al het laatste nieuws vanuit Parijs, het programma van de dag, de medaillespiegel, beluister onze exclusieve podcast met olympisch kampioenen Ellen Hoog & Naomi van As en bekijk onze video's vanuit het TeamNL Huis.
8 augustus 2024, 21:16
De gouden medaille van de Nederlandse hockeyers was een memorabele. Duitsland werd op de Olympische Spelen na enorm spannende shoot-outs verslagen. Groot feest dus bij de Nederlanders, die het kort na de laatste beslissende shoot-out nog even aan de stok kregen met de Duitsers.