Lennart, Finn, Tone en Koen, dat waren de namen, zij moesten het doen. En ze deden het: ze wonnen de eerste Nederlandse gouden medaille van deze Olympische Spelen. Sportnieuws.nl sprak na afloop met Finn Florijn, tevens het eerste kind dat zijn vader evenaart: "Eindelijk ben ik mijn zus Karolien eens te vlug af."
Met grote overmacht versloeg de Nederlandse dubbelvier Italië en Polen. De vuisten gingen strak de lucht in, TeamNL-leden op de tribune vielen elkaar in de armen. Hoe voelt Finn Florijn zich? "Ja, ik ben echt enorm blij. Het komt nog niet helemaal binnen, ik voel me een beetje gek ofzo. Al die stress komt er dan uit, je bent er de hele tijd mee bezig en slaapt slecht. En als het dan eindelijk klaar is, dan is daar die ontlading." Finn is de eerste zoon die zijn vader evenaart met het winnen van een gouden medaille. Van vader Ronald Florijn weten we dat hij niet aanwezig was.
25 juli 2024, 08:00
Ronald Florijn roeide met Nico Rienks op de Olympische Spelen van Seoul in 1988 naar het goud. In Atlanta 96 deden ze het nog eens dunnetjes over met de Holland Acht. Zijn kinderen Finn en Karolien komen aanstaande zaterdag in actie in Parijs. "Ik ga niet kijken, dan moeten die kinderen daar tijdens de race ook nog aan denken."
'Nou, gefeliciteerd'
Had 'ie al wat van zijn vader gehoord? "Hij is er niet", lachte Finn veelbetekenend, "Maar ik heb hem net gesproken aan de telefoon. Hij zei: 'Nou, gefeliciteerd'. Dat was het, haha. Dat was echt alles, zo is hij. Het was heel kort, maar ik denk dat hij nog spanning heeft voor mijn zus. Karolien moet natuurlijk ook nog roeien. Dus ik denk pas als mijn zus klaar is, dat hij opgelucht kan ademen."
31 juli 2024, 13:22
Daar is 'ie dan, de eerste medaille voor Nederland op de Olympische Spelen! De mannen wonnen goud op de dubbelvier, terwijl de dames er met het zilver vandoor gingen. Dat leverde uiteraard schitterende beelden op. Bekijk ze hieronder.
Is hij ermee bezig dat 'ie de eerste nazaat van een gouden olympiër is die ook goud pakt? "Het is wel een ding in de familie. Eindelijk ben ik mijn zus eens te vlug af, zij loopt meestal een stapje voor. Eerder dan ik een wereldtitel bijvoorbeeld. Ik heb haar nog niet gesproken. Het zal kort zijn als ik haar spreek, daarna moet zij zich gewoon focussen op haar eigen race. Daar wil ik haar niet uithalen. Ze was niet op de baan, ik geloof dat ze aan het trainen is."
Eerste Nederlandse goud
En dan was het ook nog de eerste gouden medaille van dit toernooi voor TeamNL. Was hij daarmee bezig? "Ik heb zulke berichten wel voorbij zien komen, maar probeerde er niet te veel mee bezig te zijn. Maar je ziet dan dat het steeds niet gelukt, dat is natuurlijk balen. Ik dacht heel even 'dit moet ons niet gebeuren'. Maar goed, ik ben heel blij dat de eerste binnen is voor Nederland. Hopelijk inspireert het de rest en blijft het zo doorgaan."
11 augustus 2024, 17:54
Harrie Lavreysen en Sifan Hassan zorgden er op de slotdag van de Olympische Spelen in Parijs voor dat Nederland het record nog mooier maakte. Zij wonnen het veertiende en vijftiende goud voor TeamNL. Inmiddels zijn alle medailles verdeeld: dit is de eindstand op de Olympische Spelen.
Dit zijn de namen
Nog heel even voor de volledigheid. Finn Florijn deed het niet alleen, hij had 25 procent aandeel in het goud. Lennart van Lierop, Tone Wieten en Koen Metsemakers waren goed voor de overige 75 procent.