Marijke Groenewoud schaatste zichzelf de geschiedenisboeken in tijdens het WK afstanden in Hamar. De 26-jarige Friezin werd voor de derde keer in haar carrière wereldkampioen op de massastart, waarmee ze op gelijke hoogte kwam met Irene Schouten. Toch verliep haar toernooi niet vlekkeloos. Op de klassieke schaatsafstanden kwam ze niet in de buurt van het podium, maar op de massastart was ze oppermachtig.
Dat ze opnieuw de beste was op deze discipline, is geen toeval. “Zij heeft al zoveel gedaan”, zegt Naomi van As in de Sportnieuws.nl-podcast, die ze samen met Ellen Hoog maakt. “Ze heeft nu dat record gehaald van het aantal marathonzeges, dat was eigenlijk haar doel dit seizoen.”
16 maart 2025, 16:07
Marijke Groenewoud is wereldkampioen geworden op de massastart. De Nederlandse schaatsster pakt haar derde wereldtitel op de massastart. Landgenote Elisa Dul speelde een belangrijke rol in de overwinning.
Individueel niet, maar in teamverband wel
Hoewel Groenewoud op de individuele afstanden moeite had om zich in de medailles te schaatsen, ging het in teamverband uitstekend. Samen met Joy Beune en Antoinette Rijpma-De Jong pakte ze goud op de ploegenachtervolging.
16 maart 2025, 16:50
Marijke Groenewoud sloot de WK afstanden perfect af voor Nederland. De topschaatsster van Albert Heijn Zaanlander won de mass start in Hamar en pakte daarmee haar eerste en enige individuele gouden medaille op dit WK. Maar met de ploegenachtervolging was ze ook succesvol, waardoor ze haar portemonnee lekker vulde.
'Je kunt ook niet alles doen'
In de podcast bespreken zij en Hoog dat de schaatsster keuzes moet maken richting de Olympische Spelen in Milaan. "Voor komend seizoen wordt het langebaanschaatsen het belangrijkste en zal ze minder marathons rijden. Je kunt gewoon ook niet alles doen”, benadrukt Van As.
Hoog snapt de keuzes van Groenewoud voor dit seizoen ook wel. "Het is ook okay. Het was misschien ook wel een test en ze heeft een record gehaald. Ze heeft zich totaal op de kaart gezet met wat ze heeft gepresteerd. Iedereen weet wat ze kan. En nu op naar Milaan en dat is voor haar denk ik nu gewoon de hoofdfocus."
16 maart 2025, 17:43
De 26-jarige Marijke Groenewoud lijkt een gouden toekomst tegemoet te gaan op het ijs. De allround-schaatsster reed jarenlang in de schaduw van Irene Schouten, die in maart 2024 stopte op het hoogste niveau. Haar eerste seizoen zonder haar mentor loopt met pieken en dalen voor Groenewoud.
Beluister de podcast
Tweevoudig olympisch kampioenen Ellen Hoog en Naomi van As blikken elke maandag in de wekelijkse podcast van Sportnieuws.nl terug op het sportweekend. Natuurljk mag deze week het succesvolle WK schaatsen in Hamar niet ontbreken. Ook wordt de start van het Formule 1-seizoen besproken en delen ze de leukste anekdotes over hun carrière. Beluister hieronder de nieuwe aflevering en check in via Spotify.