Wereldkampioene Femke Kok domineert 500 meter opnieuw, Jutta Leerdam stelt teleur
i

Femke Kok. © Pro Shots

Wereldkampioene Femke Kok domineert 500 meter opnieuw, Jutta Leerdam stelt teleur

20:52, 01-02-2025 / Laatste Update: 08:38, 02-02-2025

Femke Kok gaat in Milwaukee door waar ze in Calgary mee begon, namelijk winnen. De wereldkampioene op de 500 meter liet zien dat ze ondanks een gemankeerde seizoensstart de allerbeste is op die afstand. Kok klokte 37,11 (baanrecord) en was daar zelf niet helemaal tevreden mee. Toch was ze iedereen de baas.

Bij Kok werd het CMV-virus vastgesteld aan het begin van het seizoen. Ze miste daardoor het kwalificatietoernooi voor de World Cups (WCKT), maar kreeg een startbewijs toegewezen. Ze miste wel de start in Azië en begint daardoor standaard als een van de eersten op de 500 meter. Dat was in Milwaukee niet anders.

Kok opende 'slechts' in 10,5 en maakte het in de hele ronde goed. Uiteindelijk was het gat met de concurrentie vrij groot, alleen de teruggekeerde Amerikaanse Erin Jackson kwam nog dichtbij (+0,28). Europees kampioene sprint Jutta Leerdam werd teleurstellend achtste. Dione Voskamp (zesde) was na Kok de beste Nederlandse. Suzenne Schulting (tiende) en Naomi Verkerk (dertiende) eindigden in het middenveld.

Stroeve opening Kok

Kok is tevreden met het verschil in ronde die ze vandaag aflegde, ten opzichte van vorige week. De winst valt volgens haar te halen bij de start. "Ik stond niet helemaal lekker en toen ik inzakte dacht ik: zal ik opnieuw gaan? Maar toen schoot-ie al en moest ik er gewoon voor gaan", vertelde ze bij de NOS.

Net als vorige week in Calgary startte Kok als eerste. "Lastig om in rit 1 te starten", erkende ze. "Normaal heb je een indicatie wat er mogelijk is, nu weet je niet zo goed wat je kan verwachten en wat het waard is. Maar ik wist dat ik een goed rondje had, dus had wel hoop dat het goed genoeg was. Moest er het beste van maken de afgelopen twee keer en dat heb ik gedaan."

Twee uit twee

Kok won tot nog toe allebei de 500 meters waar ze aan de start verscheen. Dat hoopt ze zondag zo te houden en er drie uit drie van te maken. De 24-jarige Nederlandse is alleen op die afstand te bewonderen. "Het is een beetje saai zonder 1000, maar daarom is het alleen maar mooi dat ik nu wat wedstrijden kan rijden. En dan gaan we op naar het NK (afstanden)."