Casper Ruud faalt wederom in ronde 2 op Wimbledon: laag geklasseerde Liam Broady wint 5-setter
DELEN

Casper Ruud faalt wederom in ronde 2 op Wimbledon: laag geklasseerde Liam Broady wint 5-setter

Rick Kraaijeveld • 20:25, 06-07-2023 / Laatste Update: 12:33, 06-08-2024

Casper Ruud, de nummer 4 van de wereld, mag Wimbledon alweer gedag zeggen na ronde 2. De Noor is geen fan van spelen op gras en dat werd ook donderdag maar weer eens duidelijk. Hij moest het in de 1e ronde opnemen tegen de Brit Liam Roady die op de 142e plaats in de ATP-ranking staat. Na 3 lange sets zette Broady het gas erop en liet Ruud achter met geen schijn van kans. 6-4 3-6 4-6 6-3 6-0

De eerste sets waren nog vrij gelijkwaardig. Set 1 werd gewonnen door de Brit en je zag gelijk dat het een moeilijke dag voor de nummer 4 van de wereld zou worden. Maar set 2 en 3 gingen toch naar de Noor, die zich langzaam aan terugvocht. Dat koste hem uiteindelijk net te veel energie, waardoor hij set 4 en 5 van de baan werd geslagen.

Vernedering

Set 4 viel nog mee, dat werd een 6-3 verlies voor Ruud, het moest dus aankomen op een 5e en beslissende set. Maar daarin gaf Ruud helemaal niet meer thuis. In een half uurtje sloeg Broady zichzelf naar de overwinning met een love set als laatste kunstje in ronde 1. In ronde 3 neemt Broady het op tegen de Canadees Denis Shapovalov.

Hiermee wint Ruud alweer niet op gras, wat hem al tijden niet lukt. Vorig jaar op Wimbledon verloor hij ook al in de 2e ronde van Fransman Ugo Humbert.