Nadal twijfelt nog over deelname Australian Open: 'Kan niet vrij bewegen'
DELEN

Nadal twijfelt nog over deelname Australian Open: 'Kan niet vrij bewegen'

admin • 12:10, 07-02-2021 / Laatste Update: 18:33, 06-08-2024

Of Rafael Nadal kan meedoen aan de Australian Open is nog een afwachten. De Spanjaard loopt al een dikke 2 weken rond met pijn in zijn rug en weet niet of hij over 2 dagen fit genoeg is om zijn 1e partij te spelen.

"Het is niet de beste voorbereiding", zei de 20-voudig grandslamwinnaar in Melbourne. "Het klopt dat ik de afgelopen 15 dagen pijn heb. De rugspier voelde aanvankelijk wat vermoeid aan, maar nu vooral stijf. Het is geen ernstige blessure, maar het valt niet mee om volledig vrij te bewegen." Volgens het schema komt de 34-jarige Nadal dinsdag in de 1e ronde uit tegen de Serviër Laslo Djere.

Quarantaine

"We doen er alles aan. Mijn fysio is hier, de artsen zijn er, iedereen helpt me op alle mogelijke manieren. Ik hoop dat ik er dinsdag klaar voor ben, soms veranderen dingen snel ten goede", aldus Nadal. Hij wilde zijn rugproblemen niet afschuiven op de verplichte 2 weken quarantaine die alle deelnemers aan de Australian Open bij aankomst in Australië moesten ondergaan. "Ik ben geen fan van het zoeken naar excuses. Als zoiets je overkomt, moet je een manier vinden om erdoorheen te komen."