Novak Djokovic is tijdens de olympische finale tegen Carlos Alcaraz kort uit zijn slof geschoten. De Serviër werd afgeleid door wat geluiden uit het publiek en hij maakte de umpire duidelijk dat hier heel snel iets aan gedaan moest worden. Met succes. Djokovic won uiteindelijk in een heuse tennisthriller het olympisch tennisgoud.
Het moment deed zich voor bij een 2-2 stand in set 2. Djokovic retourneerde een service van Alcaraz niet goed en die bal belandde in het net. Daarna deed hij zijn vinger voor zijn mond en maande hij het publiek om stil te zijn. Ook ging hij nog even door tegen de umpire dat hij er iets aan moest doen. De scheidsrechter vroeg daarna aan het publiek of de mensen stiller wilden zijn als de spelers bezig waren.
Game
Djokovic erloor de game, waarna hij door bleef schreeuwen tegen de umpire. Uiteindelijk raapte hij zichzelf weer bijeen en speelde hij ongestoord verder. Djokovic pakte zelf de eerste set en ook in de tweede was het ongekend spannend tussen de twee giganten van het huidige tennis. Opnieuw moest een tiebreak de beslissing brengen. En wederom was de Serviër de sterkste. Zo sleepte hij voor de eerste keer in zijn carrière het olympisch tennisgoud binnen.
Boosheid
Het komt wel vaker voor dat Djokovic zijn emoties even niet meer de baas is op en rond de tennisbaan. Zo liep hij in juli nog weg tijdens een interview met de BBC over zijn Wimbledon-ervaring. Ook tikte hij tijdens de Australian open ooit een umpire op de voeten na een woedeuitbarsting. En ook eerder op de Olympische Spelen uitte hij zijn woede. In de halve finale tegen Lorenzo Musetti gaf hij zijn eigen staf een uitbrander.
Olympische Spelen
Djokovic en Alcaraz versloegen allebei al een hoop grote namen in hun weg naar de olympische finale. De Spanjaard rekende af met onder andere Felix Auger-Aliassime en Tommy Paul. Djokovic deed het in de twee eerdere rondes goed door Lorenzo Mussetti en Stefanos Tsitsipas. Uiteindelijk versloeg Djokovic dus ook zijn grootste concurrent Alcaraz.
Alles over Olympische Spelen in Parijs
Check op onze speciale pagina over de Olympische Spelen al het laatste nieuws vanuit Parijs, het programma van de dag, de medaillespiegel, beluister onze exclusieve podcast met olympisch kampioenen Ellen Hoog & Naomi van As en bekijk onze video's vanuit het TeamNL Huis.
)