Jannik Sinner en Iga Swiatek hebben op de Australian Open geen fout gemaakt. De nummer 1 van de wereld bij de mannen en de nummer 2 bij de vrouwen sloegen zich beiden probleemloos naar de tweede ronde. Ondanks de dopingperikelen rond beide spelers werden ze door de fans gewoon toegejuicht.
Titelverdediger Sinner had in Melbourne een warm welkom gekregen, waarna de Italiaanse tennisser zich ten koste van de Chileen Nicolás Jarry naar de tweede ronde sloeg op de Australian Open. Sinner moet zich in april melden bij het internationaal sporttribunaal CAS in een dopingzaak, maar de fans leek dat weinig te kunnen deren.
10 januari 2025, 09:59
De geruchtmakende dopingzaak van de Italiaanse tennisser Jannik Sinner achtervolgt hem nog steeds. Richting de Australian Open probeert de titelverdediger de gedachten eraan echter te 'blokkeren'. "Ik weet dat ik niets verkeerd heb gedaan."
De nummer 1 van de wereld is de favoriet om het eerste grandslamtoernooi van dit jaar te winnen. Tegen Jarry had hij het niet makkelijk, maar toch boekte hij in drie sets zijn zestiende opeenvolgende overwinning: 7-6 (2) 7-6 (5) 6-1. Het was zijn eerste optreden sinds bekend werd dat Sinner zich op 16 april aan een hoorzitting moet onderwerpen bij het CAS.
15 februari 2025, 11:08
Jannik Sinner won in 2024 de Australian Open en dat bleek de opmaat naar een succesvol sportjaar voor de Italiaan. Die lijn zet hij nog altijd voort, want hij prolongeerde zondag in Melbourne zijn titel. Toch pakken de donkere wolken zich samen boven de 23-jarige toptennisser. Dat heeft alles te maken met het liefdesleven van Sinner en ook een dopingzaak maakte de nodige tongen los.
De Italiaan werd in maart 2024 twee keer positief getest op het verboden middel clostebol. Sinner verklaarde dat het middel door toedoen van zijn masseur in zijn lichaam was beland. Die had voor een wondje aan zijn vinger een in Italië vrij verkrijgbare spray gebruikt waarin het verboden product zat. Het tuchtorgaan in het tennis ITIA ging akkoord met die uitleg, maar het mondiale antidopingbureau WADA ging in beroep.
Swiatek
Ook Swiatek werd aangemoedigd door het publiek in Australië. De Poolse werd in het najaar van 2024 voor een maand geschorst door een positieve dopingtest en dat leidde net als de soap rond Sinner tot veel commotie. In het geval van de Poolse is de zaak echter afgedaan, al gaf ze in aanloop naar het grandslamtoernooi wel aan dat het veel impact heeft gehad op haar.
8 januari 2025, 16:07
De toptennisster Iga Swiatek is terug. De voormalig nummer één van de wereld ontbrak de laatste maanden van 2024 en lange tijd was onduidelijk waarom. Later kwam naar buiten dat Swiatek betrapt was op een verboden middel en een schorsing uitzat. Die periode gooide het leven van de Poolse 'leugenaar' Swiatek volledig overhoop.
Op de baan was daar echter weinig van te maken, want hoewel ze niet haar beste niveau haalde, won ze wel in twee sets van de Tsjechische Katerina Siniakova: 6-3, 6-4. "Het was zeker geen makkelijke eerste ronde, ik ben blij dat ik verder ben", zei de 23-jarige Poolse tijdens het interview kort na haar partij.
Strijd om koppositie
Swiatek won in haar carrière vier keer Roland Garros en was eenmaal de beste op de US Open, maar bereikte in Melbourne nog nooit de finale. Haar beste prestatie was de halve finale in 2022. De Poolse heeft in Australië de kans om de eerste positie op de wereldranglijst af te pakken van Aryna Sabalenka, die in Melbourne haar titel verdedigt.