DELEN

Gestalkte tennisster openhartig over heftig incident: 'Ik kon nauwelijks ademen'

09:30, 05-03-2025 / Laatste Update: 09:30, 05-03-2025
Gestalkte tennisster openhartig over heftig incident: 'Ik kon nauwelijks ademen'
i

Emma Raducanu. © Getty Images

09:30, 05-03-2025 / Laatste Update: 09:30, 05-03-2025

De tenniswereld werd onlangs opgeschrikt door een heftig incident rond topspeelster Emma Raducanu. De Britse spotte tijdens een wedstrijd een stalker op de tribune en barstte in tranen uit. In aanloop naar haar volgende toernooi in Indian Wells heeft Raducanu een boekje opengedaan over de impact die het op haar heeft gehad.

Raducanu liep tijdens de eerste set van haar partij tegen Karolina Muchova in Dubai ineens met betraande ogen naar de umpire toe en leek zich zelfs te verstoppen achter de stoel. Al snel werd duidelijk dat ze op de eerste rij een man had gespot, die haar ook in Singapore, Abu Dhabi en Doha al had gevolgd. Hij had haar zelfs een dag voor de partij een brief overhandigd met allerlei persoonlijke gegevens.

Raducanu kon nauwelijks ademhalen

Ondanks alle emoties besloot de Britse, die in 2021 de US Open wist te winnen, toch door te spelen nadat de man door de beveiliging van het toernooi buiten was gezet. Dat had zelf ook niet verwacht. "Ik was natuurlijk erg overstuur", zei Raducanu tegen de pers in de Verenigde Staten. "Toen ik hem tijdens de eerste game van de partij zag, wist ik niet hoe ik de wedstrijd uit kon spelen."

"Ik kon de bal niet zien door de tranen en kon nauwelijks ademen", gaf een openhartige Raducanu toe. Dat maakte het uiteraard erg lastig om goed te presteren: "En dan speelde ik ook nog eens tegen Karolina, die bij de top van de wereld hoort."

Snelle terugkeer

Raducanu gaf Muchova uiteindelijk nog goed partij, maar verloor wel in twee sets van de voormalig Roland Garros-finaliste. Bij het toernooi van Indian Wells stapt ze voor de eerste keer sinds het beruchte duel weer de baan op. Ze speelt in de eerste ronde tegen de Japanse Moyuka Uchijima.

Waar veel speelsters zouden besluiten om er even tussenuit te knijpen na zo'n incident, heeft Raducanu anders besloten en dat is niet zomaar: "Dit is mijn favoriete toernooi. Als het een ander toernooi was geweest, weet ik niet zeker of ik gespeeld zou hebben, maar ik ben heel blij dat ik deze beslissing heb genomen."