Nieuwe Nederlandse klap op Australian Open: Arantxa Rus direct uitgeschakeld in Melbourne
i

Arantxa Rus. © Getty Images

Nieuwe Nederlandse klap op Australian Open: Arantxa Rus direct uitgeschakeld in Melbourne

06:25, 13-01-2025 / Laatste Update: 10:06, 13-01-2025

Arantxa Rus heeft het goede voorbeeld van Suzan Lamens niet kunnen volgen op de Australian Open. De Nederlandse tennisster verloor maandag in de eerste ronde in Melbourne in twee sets van de Servische Olga Danilovic: 4-6, 4-6.

Het was voor Rus de achtste keer dat ze meedeed aan het hoofdtoernooi van de Australian Open en ze wist tot nu toe slechts drie keer een partij te winnen. In 2011, 2020 en 2024 bereikte ze de tweede ronde, maar verder dan dat kwam ze nooit. Toch is het grandslamtoernooi speciaal voor Rus, want in 2008 schreef ze het juniorentoernooi op haar naam.

De successen uit de jeugd kon ze ook dit jaar niet herhalen. Tegen de Servische Danilovic, die ruim twintig plekken hoger staat op de wereldranglijst, had Rus het met name in haar eigen servicegames heel erg moeilijk. Ze werd direct gebroken, kwam nog wel terug, maar een nieuwe break werd haar vervolgens fataal. Ook in set twee kwam Rus op achterstand en deze keer liet Danilovic haar niet meer terugkomen.

Lamens

Lamens won zondag tijdens haar debuut op de Australian Open in twee sets van de Sloveense qualifier Veronika Ervajec. Haar duel lag urenlang stil door flinke regenbuien. Lamens is tot nog toe de enige Nederlandse die een partij heeft gewonnen in Melbourne. In de kwalificaties sneuvelden namelijk de vijf Nederlanders al in de eerste ronde.

Mannen

Bij de mannen komen Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp dinsdag in actie op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Griekspoor opent tegen de Poolse nummer 18 van de wereld Hubert Hurkacz. Van de Zandschulp moet in zijn eerste partij zien af te rekenen met Alex de Minaur, de Australische nummer 8 op de wereldranglijst.