DELEN

Tennisbond KNLTB stelt oud-prof Elise Tamaëla aan als vrouwencoach

Trevor Wagener • 18:23, 07-09-2022 / Laatste Update: 14:34, 06-08-2024
Trevor Wagener • 18:23, 07-09-2022 / Laatste Update: 14:34, 06-08-2024

Oud-tennisster Elise Tamaëla is per 1 oktober de nieuwe coach van de Nederlandse tennissters! De oud-prof was al actief als captain van het Billie Jean King Cupteam. Ze wordt nu ook verantwoordelijk voor het versterken van de band tussen de tennisbond en de Nederlandse speelsters in de ITF World Tour en WTA Tour.

De 38-jarige Tamaëla zal in haar nieuwe functie regelmatig met de tennissters samen trainen op het nationaal trainingscentrum in Amstelveen en ook de speelsters op locatie bezoeken. Ook reist ze een aantal weken mee naar toernooien.

Dubbelfunctie

"Als captain van het Billie Jean King Cupteam heb ik veel contact met de topspeelsters en zie ik ze regelmatig op de tour spelen. Het is mooi dat ik nu ook de talentvolle jonge meiden kan begeleiden en trainen, daardoor kunnen we werken aan doorstroom naar de top en hebben we beter zicht op de doorgroei voor het Billie Jean King Cupteam", zei Tamaëla.

Technisch directeur Jacco Eltingh meldt trots te zijn dat hij Tamaëla nog meer aan de bond heeft kunnen verbinden. "Samen trainen en samen reizen waar mogelijk, met goede begeleiding van Elise en onze andere topcoaches. In goede samenspraak met de privésector. Dat stimuleert en brengt de spelers steeds verder."

Komt in orde

En dat het werkt, is een zekerheidje volgens Eltingh. "Het effect van deze aanpak kunnen we bij de mannen al beter in de praktijk en in de resultaten terugzien. Bij de vrouwen moeten wij er allemaal nog een extra schepje bovenop doen. Er staat een hele brede groep klaar om de wereldranglijst te gaan bestormen", rondde Eltingh af.