Paula Badosa, de voormalig nummer 2 van de wereld, speelt volgende maand mee bij het grastoernooi van Rosmalen. De Spaanse is momenteel de nummer 35 op de mondiale ranglijst. In totaal staan er 4 speelsters uit de top 20 op de deelnemerslijst.
Belinda Bencic is de hoogstgeplaatste speelster op de deelnemerslijst. Zij is momenteel de nummer 11 van de wereld. Ook Veronika Koedermetova, de mondiale nummer 12, komt naar het Autotron.
Deelnemers Libéma Open
Liudmila Samsonova uit Rusland en Victoria Azarenka uit Belarus zijn de andere 2 speelsters uit de top 20. De komst van voormalig grandslamkampioene Azarenka was al aangekondigd, net als de rentree van Bencic.
De Zweedse Rebecca Peterson is als nummer 87 van de wereld als laatste speelster direct toegelaten tot het hoofdtoernooi. Er zijn geen Nederlandse tennissters geplaatst voor het hoofdtoernooi. Die zijn afhankelijk van een wildcard.
Van Rijthoven in Rosmalen
De uitreiking van die betreffende wildcards wordt later bekendgemaakt. Bij de mannen is 1 wildcard inmiddels vergeven: die ging naar titelverdediger Tim van Rijthoven.
Van Rijthoven brak vorig jaar internationaal door toen hij als grote, verrassende thuisspeler het mannentoernooi op zijn naam schreef. Het Libéma Open van dit jaar duurt van 10 tot en met 18 juni.