De nacht voor een van de zwaarste ritten van de Tour de France was kort voor toprenners Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard. Beiden werden in de nacht voor de etappe van hun bed gelicht. Ex-toprenner Tom Dumoulin vond dat wel heel extreem.
De rit van zondag belooft een spektakel te worden. Het peloton gaat dan namelijk twee forse klimmen beslechten, waarvan op de laatste de finish ligt. De koers lijkt dus een nieuwe prooi te kunnen zijn voor klassementsleider Pogacar.
Gebroken nacht voor toprenners
De Sloveen heeft zich echter niet optimaal kunnen voorbereiden op deze zware rit. Hij werd namelijk om 05.00 uur 's nachts van zijn bed gelicht voor een doping controle. "Ik heb vier uur geslapen vannacht. Ik ga altijd laat slapen dus 05.00 uur 's ochtends was ook vroeg voor mij", zo verklaarde hij aan diverse media voorafgaand aan de vijftiende etappe.
Pogacar kon naderhand ook niet meer in slaap vallen, zo onthulde hij. "Ik heb een lange ochtend gehad. Ik kon niet meer slapen dus ik heb naar oude Eminem-liedjes geluisterd en koffies gemaakt met te veel caffeïne. Ik heb elke dag controle door gele trui. Na alle media-verplichtingen ga ik naar de controle en soms komen ze ook random in de ochtend."
'Dat maakt me me echt kwaad'
Zijn rivaal Jonas Vingegaard maakte nagenoeg hetzelfde mee. Bij hem werd er om 02.00 's nachts aangeklopt. "Dat was niet ideaal. Om twee uur klopten ze op de deur. Eerst dacht ik dat ze dat niet mochten doen, maar kennelijk mag het volgens de regels. Het is goed dat ze ons testen, maar als dat onze prestaties beïnvloedt, denk ik niet dat het goed is. Om twee uur 's nachts, dat gaat een beetje te ver. Maar ik kan er niets aan veranderen", zo reageerde de Deen.
Ploeggenoot Matteo Jorgensen was bij de NOS erg uitgesproken. De Amerikaan vertelde zich voorgenomen te hebben om zich in te houden, maar dat lukte hem uiteindelijk niet: "Het is een totaal gebrek aan respect voor ons. We focussen ons zo erg op ons herstel, dat is belangrijk. Om dan tussen twee van de zwaarste etappes om twee uur 's nachts wakker te worden gemaakt, dat maakt me echt kwaad."
'Bijna onmenselijk'
Oud-toprenner Tom Dumoulin, die dit jaar analist is bij de Tour namens de NOS, reageerde geschokt op de nachtelijke bezoekjes van de dopingcontrole. "Bijna onmenselijk'', oordeelde hij tijdens de uitzending bij de publieke omroep over de praktijken. Wel voegde hij daaraan toe dat het vanwege het dopingverleden van de sport goed is dat de renners vaak gecontroleerd worden.
Alles over Tour de France 2026
Bekijk op onze speciale pagina over de Ronde van Frankrijk al het laatste nieuws, en de uitslagen & klassementen. Check daarnaast het prijzengeld in de Tour en ook de profielen van onder meer Tadej Pogacar en Thymen Arensman, maar ook van de verloofde van de topfavoriet voor het geel en de geliefde van Mathieu van der Poel.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)