Het is Goede Vrijdag. Maar in Chivarreto, Guatemala hebben ze geen tijd om de kruising en dood van Jezus te herdenken. Daar slaat de lokale bevolking elkaar doodleuk met blote vuisten tot moes. Dat is inmiddels een soort traditie geworden die zelfs via Facebook live te volgen is!
De traditie ontstond in 1900, maar toen ging het er iets anders aan toe dan nu. Destijds werden criminelen tegenover elkaar gezet in de ring.
Regels
De regels zijn anders dan bij boksen. Er wordt gevochten met blote vuisten en niet met handschoenen. Iedereen kan zich ervoor aanmelden. Er staan 4 scheidsrechters in een gigantische ring die de vechters moeten beschermen. Een knockout is wanneer iemand de grond raakt, of als iemand zich terugtrekt. De gevechten vinden vaak plaats in het centrum van het dorp, waar toeschouwers en toeristen toekijken.
De video's bovenin waren vorig jaar.