DELEN

Arne Slot tankt met reserves Liverpool vertrouwen in FA Cup, zomeraanwinst maakt eerste goal

15:24, 11-01-2025 / Laatste Update: 17:08, 11-01-2025
Arne Slot tankt met reserves Liverpool vertrouwen in FA Cup, zomeraanwinst maakt eerste goal
i

Federico Chiesa. © Getty Images

15:24, 11-01-2025 / Laatste Update: 17:08, 11-01-2025

Arne Slot heeft zijn allereerste FA Cup-duel ooit gewonnen. Daarvoor gebruikte de Nederlandse oefenmeester een veredeld B-team. In eigen huis won Liverpool met 4-0 van Accrington Stanley.

Veel toppers hoefden niet op te draven. Zo zaten Virgil van Dijk, Cody Gakpo, Ryan Gravenberch en Mohamed Salah niet eens bij de selectie. Wel speelden bijvoorbeeld namen als Darwin Núñez, Diogo Jota en Trent Alexander-Arnold. Die twee laatsten zorgden voor de goals voor rust.

Na de onderbreking bracht Slot de Italiaan Federico Chiesa, die vanwege fitheid nog niet veel aan de bak kwam. De zomeraanwinst was op zoek naar een goal en in die jacht daarop maakte de 18-jarige Jayden Danns een goal. Hij schoot een rebound van Chiesa's schot binnen. Uiteindelijk loonde het werk van de Italiaan, want vlak voor tijd scoorde hij ook nog.

De 16-jarige Rio Ngumoha had een basisplaats bij Liverpool.

Van Nistelrooij

Trainer Ruud van Nistelrooij plaatste zich met Leicester City voor de vierde ronde. Hij was met zijn ploeg te sterk voor Queens Park Rangers (6-2), dat uitkomt op het tweede niveau van Engeland. James Justin scoorde tweemaal en Stephy Mavididi, Facundo Buonanotte, Jamie Vardy en Wout Faes maakten de overige doelpunten voor Leicester City.