Titelhouder Real Madrid vloog woensdag na een kansloze avond uit de Champions League en dat heeft mogelijk grote gevolgen. Coach Carlo Ancelotti zou namelijk al voor het einde van de maand het veld moeten ruimen.
Real wist dat het een loodzware opgave zou worden om de halve finales te bereiken na de 3-0 nederlaag in Londen tegen Arsenal en uiteindelijk bleek het zelfs onmogelijk. De Engelsen waren in het Bernabeu uiteindelijk met 2-1 te sterk en een comeback van de bekerhouder zat er eigenlijk geen enkel moment in.
17 april 2025, 07:22
Real Madrid was nog nauwelijks uitgeschakeld of er werd al aan de stoelpoten van trainer Carlo Ancelotti gezaagd. De Italiaanse toptrainer kreeg op de persconferentie meteen de vraag of de verloren kwartfinale tegen Arsenal ook meteen zijn laatste Champions League-duel voor 'De Koninklijke' was.
Seizoen zonder prijs dreigt
De nederlaag is hard aangekomen bij Real, want de kans bestaat dat de club het seizoen gaat afsluiten zonder grote prijs. De Madrilenen wonnen eerder dit jaar wel de UEFA Super Cup en de Intercontinental Cup (dat vroeger het WK voor clubs was), maar daar kan het weleens bij gaan blijven na de uitschakeling in de Champions League.
Real moet in de competitie een achterstand van vier punten goedmaken op FC Barcelona en speelt op 26 april de bekerfinale tegen de aartsrivaal. Veel hoop op een goed resultaat in die eindstrijd zal er echter niet zijn, want de vijftienvoudig winnaar van de CL kreeg eerder dit seizoen al twee keer keihard op de broek (5-2 en 4-0) van de Catalanen.
Einde aan tijdperk
Sky Sports meldt dat de bekerfinale waarschijnlijk de laatste keer zal zijn dat coach Ancelotti langs de lijn staat. De verwachting is dat de Italiaan na die wedstrijd vertrekt en dus niet meer van de partij zal zijn tijdens de laatste Clásico van het seizoen. Real gaat op zondag 11 mei nog op bezoek bij Barcelona in de competitie.
16 april 2025, 19:46
Het lijkt er steeds meer op dat Carlo Ancelotti aan zijn laatste maanden bij Real Madrid bezig is. Er wordt dan ook druk gespeculeerd over een nieuwe trainer voor de topclub uit Spanje. Eén van die namen is Jürgen Klopp.
Ancelotti is bezig aan zijn tweede periode bij Real Madrid. Hij was tussen 2013 en 2015 coach van de Spaanse grootmacht en pakte met de club toen de Champions League. De Italiaan keerde in 2021 terug en boekte grote successen. Real won onder zijn leiding in 2022 en 2024 zowel de titel als de Champions League en was in 2023 de beste in het bekertoernooi.
Brazilië
Het Britse medium denkt ook al te weten waar de toekomst van Ancelotti ligt. De Italiaan zou de nieuwe bondscoach van Brazilië moeten worden. Hij werd al eerder met die functie in verband gebracht, maar hij besloot toen bij te tekenen bij Real Madrid. Ancelotti moet Brazilië naar het WK leiden en de hoop is dat hij het land de eerste wereldtitel sinds 2002 kan bezorgen.
Alles over Champions League
Check hier het laatste nieuws over de Champions League, bekijk ook het aankomende programma en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.