Daley Blind wordt ambassadeur Hartstichting: 'Hoop dat ik mensen kan inspireren'

Trevor Wagener • 11:32, 06-10-2021 / Laatste Update: 17:04, 06-08-2024
Trevor Wagener • 11:32, 06-10-2021 / Laatste Update: 17:04, 06-08-2024

Ajacied Daley Blind gaat zich inzetten als ambassadeur van de Hartstichting. De 31-jarige verdediger speelt al bijna 2 jaar met een zogeheten ICD.

Dat is een inwendige defibrillator die zijn werk doet zodra er hartritmestoornissen zijn. "Ik heb heel snel mijn normale leven weer opgepakt, ben snel weer gaan sporten", zei bLind in een reactie. "Ook ik kende angstige momenten, maar ben daarbij ook het bewijs dat je nog aan topsport kunt doen als je iets aan je hart hebt."

Eng moment

Blind zakte eind 2019 in elkaar in de Champions League-wedstrijd met Valencia. De nu 84-voudig international kampte toen met een ontstoken hartspier. Enkele weken later keerde Blind - met ICD - terug op het veld.

"Bij hartklachten denk je toch vaak aan wat oudere mensen", ging Blind verder. "Er zijn ook genoeg jonge kinderen, jongeren en volwassenen met hartproblemen. Kijk naar mij." Blind kreeg veel positieve reacties.

Schaamte

"Vooral van jongeren die zich er niet over uitlaten dat ze een hartprobleem hebben, zich er misschien voor schamen en die niet meer durven te sporten. Ik hoop dat ik deze jongeren kan inspireren om wel te gaan sporten en weer zoveel mogelijk hun normale leven op te pakken."