Erik ten Hag over Wout Weghorst: 'In de basis? Moet ik nog even over nadenken'

Trevor Wagener • 16:33, 17-01-2023 / Laatste Update: 13:30, 06-08-2024
Erik ten Hag over Wout Weghorst: 'In de basis? Moet ik nog even over nadenken'
Trevor Wagener • 16:33, 17-01-2023 / Laatste Update: 13:30, 06-08-2024

Wout Weghorst mag spelen tegen Crystal Palace en gezien de personele problemen bij Manchester United, zou een basisplaats wellicht ook tot de mogelijkheden behoren. Manager Erik ten Hag is daar alleen nog niet uit, zo liet hij weten op de persconferentie in aanloop naar het Premier League-duel van woensdagavond.

Anthony Martial, doorgaans de spits bij United, is niet helemaal fit en werd tijdens de zege van United op stadsgenoot City (2-1) voortijdig naar de kant gehaald. "Ik hoopte te voorkomen dat hij geblesseerd zou raken", aldus Ten Hag.

Blessuregeval Martial

"Hij liep te klagen en daarom had hij doordeweeks ook niet getraind. Hij was een twijfelgeval, maar smeekte om een basisplaats. Hij wist dat het begin van de wedstrijd van groot belang was. Zeker ook omdat hij een heel belangrijk onderdeel is van ons druk zetten. Dat deed hij voor rust ook heel erg goed."

Alleen... was dat niet volle bak. "Maar je kon ook zien dat hij niet 100 procent kon gaan en dat heb je wel nodig. Daarom, en om te zorgen dat hij niet geblesseerd zou raken, haalden we hem naar de kant. Maar dat had wel een negatieve impact op ons spel."

Weghorst in de basis

Of Weghorst in beeld is als vervanger van Martial, mocht die niet kunnen starten? "Daar moet ik nog over nadenken. We moeten eerst nog een duidelijk speelplan maken. Natuurlijk, ik weet al veel over Palace, want we hebben ook tegen ze gespeeld in het voorseizoen. Ik ken het team, maar het totale plan heb ik nog niet klaar. Daar gaan we ons nu over buigen zodat we het team op de goede manier voor kunnen bereiden."

United liet de fans dinsdag via de eigen website kennismaken met Weghorst. In een uitgebreid interview vertelde hij onder meer over zijn keuze voor het 'belangrijke' rugnummer 27 en het moment dat hij een telefoontjes kreeg met de mededeling dat Manchester United geïnteresseerd was. "Mijn vriendin schrok van mijn gezicht."