Esbjerg-trainer Rafael van der Vaart knalt woedend bal tegen eigen supporters

Esbjerg-trainer Rafael van der Vaart knalt woedend bal tegen eigen supporters

Marcel Roes • 22:54, 18-03-2022 / Laatste Update: 15:56, 06-08-2024

Vorige week werd Rafael van der Vaart Rafael aangesteld als interim-trainer van de Deense 2e-klasser Esbjerg fB. Een job met verantwoordelijkheid − niet echt iets wat je Raffie wil toevertrouwen eigenlijk.

En jawel, vrijdag ging het al mis in de Blue Water Arena waar Esbjerg tegen Lyngby speelde. Van der Vaart moest een nederlaag slikken: 0-3. Daarnaast werd de match 2 keer gestaakt en gooiden toeschouwers vuurwerk op het veld.

Van der Vaart kon het allemaal niet meer aanzien en ging in gesprek met de rellende supporters van Esbjerg. Ook knalde hij een bal tegen ze aan. De Deense journalist René Schröder omschrijft het zo:

Gestoord

"De wedstrijd tegen Lyngby wordt voor de 2e keer onderbroken vanwege kanonschoten op het veld, gestuurd vanuit de hoek met de hardcore supporters. Assistent-trainer Rafael van der Vaart reageert door een bal tegen de fans aan te schieten. De spelers doen een protestactie in de laatste 2minuten. Gestoord."

Toen de wedstrijd eindelijk weer (na 2 onderbrekingen) op gang kwam gingen de spelers van beide clubs in staking. Ze deden niks meer en wachtten af tot enkele minuten later de scheids affloot.