Excelsior en Roda JC gaan zaterdag bepalen wie er doorgaat naar de halve finales van de play-offs om promotie/degradatie. Excelsior leek met een licht voordeel af te reizen naar Limburg, maar de ploeg gaf een 2-0-voorsprong binnen no time uit handen: 2-2.
Kenzo Goudmijn zette de thuisploeg met een knappe volley op voorsprong. De beste kansen bleven daarna voor Excelsior, alleen topscorer Thijs Dallinga kreeg de bal er een paar keer niet in.
Schreeuwen om penalty
Diezelfde Dallinga zorgde uiteindelijk toch voor de 2-0, dat deed hij vanaf 11 meter. Bij Roda JC waren ze boos, want zij vonden dat scheidsrechter Ingmar Oostrom juist aan de andere kant een strafschop had moeten geven. Oostrom vond van niet en dus ging Excelsior met een fijne marge rusten.
Uit het niets
Na de thee leek het wachten op de 3-0, Excelsior had net als voor rust de beste mogelijkheden. Maar in de 67e minuut scoorde Roda JC eigenlijk vrijwel uit het niets. Dylan Vente vuurde de bal achter doelman Stijn van Gassel. Van Gassel was zichtbaar aangeslagen, want nog geen minuut later ging hij gigantisch in de fout.
De keeper liet een simpel balletje los en Stefano Marzo was er als de kippen bij om de 2-2 te maken. Na die treffer probeerden beide ploegen het nog wel, alleen wel enigszins met de handrem erop om uiteindelijk niet te verliezen.
)