Geklapte transfer kwam Ajax goed uit: 'Een geluk bij een ongeluk'
i

Alex Kroes © Getty Images

Geklapte transfer kwam Ajax goed uit: 'Een geluk bij een ongeluk'

07:20, 07-09-2024 / Laatste Update: 08:05, 07-09-2024

Ajax zag de transfer van Kamaldeen Sulemana op de valreep van de transferperiode klappen. De Amsterdammers hadden weinig tijd om een opvolger voor Steven Bergwijn en uiteindelijk bleken de documenten voor de deal met Southampton te laat ingeleverd. Een grote teleurstelling voor Ajax, maar niet iedereen bij de club zou er enorm mee zitten.

De mogelijke transfer van Sulemana, die gehuurd zou worden met een optie tot koop, zorgde ervoor dat de zomerse window eindigde met een enorme soap. Ajax zat dagenlang in spanning of de documenten op tijd waren ingeleverd, maar uiteindelijk kwam er slecht nieuws: de club was te laat en dus zit het nu wel erg krap in de buitenspelers.

Verdeeldheid binnen Ajax

Ajax-watcher Mike Verweij van De Telegraaf denkt echter te weten dat het de club eigenlijk wel goed uitkomt. "Deze jongen heeft de laatste acht wedstrijden niet gevoetbald vanwege een blessure en heeft de laatste seizoenen niet veel gespeeld", vertelt hij in de podcast Kick-off met Valentijn Driessen.

De mogelijke komst van Sulemana zorgde dan ook voor flink wat verdeeldheid binnen de club: "Ik hoorde een huursom, of eigenlijk het salaris dat overgenomen moest worden, van enkele miljoenen euro's. Daar was niet iedereen het mee eens. Dus ik denk dat het een geluk bij een ongeluk is."

Spanning om deadline

Het bleef een aantal dagen onduidelijk of Ajax wel of niet op tijd was geweest met het insturen van de documenten. Valentijn Driessen snapt daar niets van: "Je drukt op een knop en in deze tijd weet je precies wanneer je op die kop drukt. Dan weet je ook hoe laat het is aangekomen. Waarom is er niet gelijk gezegd: 'we waren te laat'? Waarom laat je het boven de markt hangen?

"Een deel van de documenten was voor 12 uur ingeleverd, maar eentje is net na 12 uur gevallen", legt Verweij uit. Ajax heeft volgens hem het risico echter willens en wetens genomen door Bergwijn op de valreep te verkopen: "Het is heel sneu, maar ze wisten het."

Alles over Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.