Goudhaantje Wout Weghorst zou niet spelen, maar wist wel dat hij ging scoren: 'Vraag maar na'
i

Een blije Wout Weghorst na zijn eerste goal voor Ajax © Pro Shots

Goudhaantje Wout Weghorst zou niet spelen, maar wist wel dat hij ging scoren: 'Vraag maar na'

20:32, 06-10-2024 / Laatste Update: 21:03, 06-10-2024

Het werd zondag de dag van Wout Weghorst, ondanks dat de spits maar tien minuten binnen de lijnen stond bij Ajax. Een goal en een assist in de blessuretijd van het duel tegen FC Groningen bezorgden de Amsterdammers de drie punten. Na afloop was de lach niet van het gezicht van Weghorst te krijgen.

Met een lach van oor tot oor schoof Weghorst aan op het persmoment in de Johan Cruijff ArenA. Een beetje schoorvoetend gaf hij toe dat hij zijn goal al zag aankomen. "Ik wil gewoon die winnende maken. Achteraf is het makkelijk zeggen, maar je mag het Sam vragen. Dat is de man die bij ons de warming-up doet. Na de gemiste penalty zei ik tegen hem dat vandaag de dag zou zijn dat het ging gebeuren."

Weghorst voorspelde al goal op WK

Dat gevoel heeft de spits wel vaker, want laatst bij Oranje sprak hij soortgelijke woorden. Weghorst verklapte zelfs dat hij dit op het WK tegen Argentinië ook voelde. "Kijk maar terug, ik had een tape om en daar stond op dat ik zou gaan scoren."

Complimenten voor Gaaei

Weghorst gaf aan dat hij eigenlijk niet zou spelen tegen FC Groningen. De laatste tijd kampte hij met een hamstringblessure, maar de spits wilde hoe dan ook op de bank zitten. Vanaf de bank zagen hij en mede-invaller Anton Gaaei wat er beter moest. Dat lieten ze zien bij de 2-1. "Voor 80 procent zijn goal. Soms heb je een klik en zijn voorzet is echt fantastisch. We zeiden tegen elkaar dat de bal er wat vaker ingegooid moest worden. Als je dat dan doet en helemaal van de positie waar hij stond, dan is dat echt top."

Toen de boomlange spits ging warmlopen werd hij al toegezongen en na zijn doelpunt werd dat vanzelfsprekend alleen maar meer. "Die waardering is voor eenieder erg fijn."

Teambelang nu wel voorop bij Weghorst

Verder heeft Weghorst ook een erg goed gevoel bij zijn nieuwe club opgebouwd de voorbije weken. "Ik ben op een punt van mijn carrière gekomen dat ik het belang van het team erg hoog heb staan. Mijn individuele doel is om prijzen te pakken met de club. Voorheen was ik wat individualistischer en mikte ik meer op doelpunten. Nu zit ik er iets anders in. Dat geeft goed het gevoel tussen mij en de club aan denk ik."

Invaller Wout Weghorst de grote man na late winst Ajax op FC Groningen

6 oktober 2024, 18:41

Wout Weghorst heeft zich zondag met een geweldige invalbeurt gekroond tot man van de wedstrijd Ajax - FC Groningen. In een pover duel zorgde Weghorst met zijn eerste doelpunt en een assist voor het verschil. Het publiek riep al om de boomlange spits tijdens zijn warming-up en kreeg waar het op hoopte met eindstand 3-1.

Tot slot ging Weghorst nog even kort in op de concurrentiestrijd in de spits bij Ajax, want die is met Brian Brobbey en Chuba Akpom niet mals. "Het belangrijkste is het aandeel voor de ploeg. Zoals Brian deed bij de 1-0 bijvoorbeeld. Die concurrentiestrijd leeft meer bij jullie, maar dat ik wil spelen lijkt me duidelijk."

Alles over Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programmade stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.