Pascal Jansen heeft een nieuwe club gevonden en dat is er niet zomaar een. De voormalig trainer van AZ gaat een contract tekenen bij Ferencvaros, de recordkampioen van Hongarije.
Dat meldt de club donderdagmiddag. Jansen heeft een contract getekend tot medio 2026. Ferencvaros werd al 35 keer kampioen van Hongarije en pakte ook afgelopen seizoen de titel. Dat gebeurde met overmacht, want nummer twee Paksi eindigde met liefst zestien punten minder in de competitie.
Op het eerste oog krijgt Jansen dan ook geen zware taak. Er speelt één oude bekende bij Ferencvaros: Myenty Abena. De 29-jarige verdediger speelde in Nederland voor Jong FC Utrecht en De Graafschap. Inmiddels is hij ook tienvoudig international van Suriname.
Pascal Jansen
Jansen werd begin januari van dit jaar op straat gezet als trainer van AZ. De Alkmaarders vonden zijn resultaten ondermaats en stelden Maarten Martens aan als zijn vervanger. AZ werd uiteindelijk vierde in de Eredivisie.
Jansen stond sinds december 2020 al aan het roer bij AZ, toen hij Arne Slot verving. In totaal was Jansen 162 wedstrijden de trainer van de Alkmaarse club en pakte gemiddeld 1,93 punt per wedstrijd. De afgelopen maanden werd zijn naam diverse keren genoemd bij andere clubs. Zo werd hij al bij Ajax gespot en gingen er zelfs geruchten dat hij trainer van Olympiakos zou worden.
,fit(480:))