Italiaanse media halen hard uit na 'krankzinnige actie' tijdens AC Milan - Feyenoord
i

Feyenoord knikkerde een gefrustreerd AC Milan uit de Champions League © AP

Italiaanse media halen hard uit na 'krankzinnige actie' tijdens AC Milan - Feyenoord

21:33, 18-02-2025 / Laatste Update: 07:28, 19-02-2025

De ontzetting is gigantisch in Italië na AC Milan - Feyenoord. De Nederlanders zorgden voor een verrassing door op San Siro het grote Milan uit de Champions League te knikkeren. Dat de oliedomme actie van Theo Hernández daar een handje bij hielp, zagen ze in Italië met pijn in hun ogen.

Na een droomstart voor Milan ging het helemaal mis na rust. Hernandez kreeg zijn tweede gele kaart na een mislukte schwalbe en daar profiteerde Feyenoord met de 1-1 optimaal van. La Gazzetta dello Sport, de meest toonaangevende sportkrant van het land, was bikkelhard voor Milan en de domme Fransman. "Dat dit gebeurt, is niet te wijten aan de verdienste van de tegenstander, maar aan een duidelijk geval van zelfbeschadiging."

Met elf tegen elf was er volgens de krant, die spreekt van een 'krankzinnige actie' namelijk niets aan de hand. "Milan begon vol intensiteit aan de tweede helft, totdat Hernández de kers op de taart van een seizoen van treurige armoede zette. Rafael Leao zlanceerde hem in het strafschopgebied en de Fransman besloot, in plaats van achter de bal aan te gaan, op het veld te springen zonder dat Givairo Read hem raakte. De ervaren scheidsrechter trapte er niet in en gaf hem zijn tweede gele kaart."

Rood voor Read

Na de rode kaart en de daaropvolgende 1-1 kon Milan geen vuist meer maken tegen Feyenoord. De roze sportkrant besloot het relaas met een pijnlijke uitsmijter. "Na het laatste fluitsignaal breekt er een vechtpartij uit waarbij vrijwel iedereen betrokken is: een trieste ontknoping van een heel trieste wedstrijd die ander had moeten lopen." Overigens kreeg Feyenoorder Read bij die actie nog een rode kaart.

Een 4 voor Hernández

Het medium TUTTO mercato WEB haalde ook hard uit naar Hernández, die door zijn hoofdrol werd 'bekroond' met een dikke onvoldoende: een 4. "Waanzin. Het is moeilijk te zeggen of de eerste of de tweede gele kaart dommer was. Hij krijgt eerst geel voor een zinloze, frustratie-overtreding en gaat vervolgens 40 minuten te vroeg douchen vanwege simuleren."

Alles over Champions League

Check hier het laatste nieuws over de Champions League, bekijk ook het aankomende programma en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.